Očistná kůra a regenerace těla

V rámci jednoduché každodenní hydroterapie zakončete ranní teplou sprchu proudem chladné vody. Střídání horké a studené podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Důležité je rozehřát tělo tak, že vám bude pod teplou sprchou horko.

Očistná kůra a regenerace těla - hořká koupel

Základem této horké koupele je hořká sůl a cypřišová, zázvorová a grapefruitová silice.

 • 1/4 kg hořké soli
 • 3 kapky cypřišové silice
 • 3 kapky grapefruitové silice
 • 3 kapky zázvorové silice
 • 1 polévková lžíce vodky nebo plnotučného mléka

  Během napouštění vany horkou vodou přidejte hořkou sůl. Když je vana plná, přidejte silice a mléko nebo vodku. Dlaní promíchejte. V koupeli setrvejte 15-30 minut. Pak opláchněte tělo chladnou vodou.

Očistná kůra a regenerace těla - využití chaluh

Chaluha bohatá na minerály spolu s hořkou solí dodají koupeli silně detoxikační účinky. Mořská sůl čistí, jedlá soda zjemňuje a vyhlazuje pokožku.

 • 60 g hořké soli
 • 110 g mořské soli
 • 30 g sušené hnědé mořské řasy nebo řasy dulse
 • 125 g jedlé sody

  Hořkou sůl, mořskou sůl a řasu rozemelte v mixéru na prášek. Směs spolu s jedlou sodou přidejte do vany s horkou vodou.V koupeli setrvejte 20 minut, pak se opláchněte vlažnou vodou.

Očistná kůra a regenerace těla - pomocí otužování

V rámci jednoduché každodenní hydroterapie zakončete ranní teplou sprchu proudem chladné vody. Střídání horké a studené podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Důležité je rozehřát tělo tak, že vám bude pod teplou sprchou horko, a chladnou pak uvítáte.

Očistná kůra a regenerace těla - masírovaní houbou

Během koupele zlehka třete pokožku houbou lufa nebo koupelovým kartáčem s jemnými štětinkami. Tato masáž podporuje krevní oběh a zbavuje tělo suchých šupinek kůže. Začněte mírnými pohyby od chodidel, pokračujte po nohou, bocích a břiše, pak od konečků prstů vzhůru pažemi až k ramenům a krku.

Očistná kůra a regenerace těla - petrželový čaj

Petržel je přírodní diuretikum a šetrný čisticí prostředek. Během detoxikační koupele vypijte po doušcích 1/4 l petrželového čaje.

 • 1/2 vroucí vody
 • 4 polévkové lžíce čerstvě nastrouhané petržele

  Petržel vložte do hrnku, zalijte vroucí vodou, zakryjte. Nechte 15 minut vyluhovat. Sceďte, podle chuti přidejte citron a med. ## Očistná kůra a regenerace těla - sauna

  Silice umocňují příjemný zážitek saunování. Do vody, která se přelévá přes horké kameny, přidejte několik kapek silice kanadské tsugy, eukalyptu nebo kadidlovníku. Sauna se zaplní voňavou párou.

Očistná kůra a regenerace těla - mořská sůl

Při častém použití podporuje krevní oběh a lymfatický systém a zabraňuje celulitidě. Tělo osprchujte teplou vodou a 2 minuty masírujte hýždě a stehna plnou hrstí mořské soli. Opláchněte teplou, pak chladnou vodou. Díky prokrvení pokožka zrůžoví. Tuto masáž lze aplikovat denně. Upozornění: Neaplikujte na odřenou nebo zanícenou pokožku.

Očistná kůra a regenerace těla - masáž

Během očistné koupele masírujte pokožku v místech postižených celulitidou. Při mírné celulitidě stačí povytahovat pokožku kroucením a hnětením, aby se opět prokrvila. Při vážnější celulitidě třete postižená místa klouby zatatých pěstí. Masáž může být lehce bolestivá. Nebojte se masírovat silou, avšak pozor, aí si nezpůsobíte pohmožděniny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21780 (zdravotnimagazin.cz#5407)


Přidat komentář