Opalovací krém

Ztenčila se ozonová vrstva, což je nejmarkantnější hlavně nad Austrálií a Novým Zélandem, ale v určité míře se to týká celého světa. Vědci zjistili, co kůži opravdu škodí, proto se v poslední době velmi dbá na krémy s vysokým faktorem.

Opalovací krémy

Sledujte bedlivě svou kůži. Jak reaguje na slunce a teplo. Jakákoli změna - nadměrné zčervenání, změna pigmentových znamének, vyrážka, svědění svědčí o špatném přístupu k pokožce. Pokud zjistíte podobné projevy, je bezpodmínečné zvýšit ochranný faktor.

Hlavním úkolem opalovacích prostředků je zklidnění a regenerace kůže - především obnovení vlhkosti a pružnosti. Patří sem hydratační mléka, oleje a spreje.

Ztenčení ozonové vrstvy

Ztenčila se ozonová vrstva, což je nejmarkantnější hlavně nad Austrálií a Novým Zélandem, ale v určité míře se to týká celého světa. Vědci zjistili, co kůži opravdu škodí, proto se v poslední době velmi dbá na krémy s vysokým faktorem, přestože nám dříve stačila pouze "šestka".

Dostatečná vrstva opalovacího krému

Dnes se sice běžně prodávají krémy s faktorem 2, 4. Ty už ale nejsou dostačující pro péči o pokožku vystavenou slunci. Faktory opalovacích krémů se rozdělují takto:

  • 15 a némě – mírný stupeň ochrany

  • 15 – 30 – střední stupeň

  • 30 a více – vysoký stupeň

  • Další podstatnou věcí je rozetřít opalovací krém na tělo v dostatečné vrstvě. Nešetřete, používejte silné vrstvy krému a roztírejte je na všechny partie, vystavené slunci. Další zásadní chybou je slunění přes poledne. V tuto dobu jsou ultrafialové paprsky nejnebezpečnější.Opalovací krémy – informace na obalech Rozvoj opalovacích prostředků může uživatele zmást. Na obalech se objevují zkratky, které udávají, proti jakému záření a v jaké míře působí.

  • SPF – faktor, který chrání proti UVB záření

  • IPD nebo PPD – širokospektré krémy, eliminují také vliv UVA paprsků

Pozor na spálení sluncem

Může se stát, že se spálíte, třeba zapomenete-li si namazat některou okrajovou část těla. Úlevu přináší chlazení postiženého místa. Stačí obklad studenou vodou nebo vychlazený odvar z černého či zeleného čaje, případně obklad s jogurtem nebo tvarohem. Také se doporučují přípravky, obsahující kyselinu pantotenovou, která podporuje hojení a obnovu kůže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22360 (zdravotnimagazin.cz#6921)


Diskuze a zkušenosti

terka dujsikova | 13.05.2016 21:26
Husto super


Přidat komentář