Originální thajské masáže - Karlovy Vary

Přepadla vaše tělo či ducha únava? Potřebujete si odpočinout a nabrat novou energii? Není snad nic lepšího než si dopřát po náročném dni originální thajskou masáž, která vám může pomoci.

V současnosti, kdy je převážná část lidí unavena vlivem uspěchané doby, je dobré si čas od času dopřát trochu odpočinku. Thajská masáž je jednou z jeho příjemnějších forem, kdy se svěříte do rukou odborníka a necháte se hýčkat.** Originální thajská masáž** je jednou z hlavních součástí tradiční thajské medicíny a propojují se v ní prvky akupresury a jógy. V neposlední řadě přispívá k odpočinku celého těla i ducha.

Význam thajských masáží

Základem originální thajské masáže je nauka, která řeší neviditelné čáry energie procházející tělem člověka. Thajská masáž si vybrala ty, na kterých jsou důležité akupresurní body. Základem je ovlivnění bodů a toků energie v lidském těle. Masér může masáží uvolnit blokády, přispět k lepšímu zdravotnímu stavu a podpořit nerušený tok energii. Masáž je prováděna protlačováním bodů a prohýbáním a právě tlak na energetická centra je léčivý.

Účinky thajských masáží

Thajská masáž je často vyhledávána pro úlevu od bolesti kostí a svalů a zmírnění chronických příznaků. Bolesti kostí a svalů jsou ve většině případech způsobeny špatným držením těla, ale mohou vzniknout následkem fyzické zátěže. Pro blahodárné účinky ji vyhledávají i sportovci.** Masáž** vám může pomoci v případech, kdy podléháte stresu či máte osobní problémy. Dokáže posílit nervový systém a protáhne končetiny s páteří, což má za následek lepší pohyblivost kloubů. V neposlední řadě ji vyhledávají lidé, kteří jsou po operaci, a to ve funkci rehabilitace a regenerace. Zároveň tyto masáže způsobují urychlení metabolismu a pomáhají odbourávat tuky a škodlivé látky v těle. Originální thajská masáž trvá mnohem déle než ty evropské, ovšem účinek je vždy zaručený.

Jak vznikly?

Kořeny thajských masáží sahají do severní Indie asi 2500 let před naším letopočtem. Legenda praví, že zakladatelem byl Jivaka Kumar Banccha, známý jako znalec Ájurvédy a indických léčebných metod. Stal se přítelem a osobním lékařem Buddhy. Zároveň zastával funkci lékaře pro tehdejšího krále i pro celou mnišskou obci. Byl proslulý znalostí léčivých sil bylin a minerálů. Mnoho obyvatel Thajska na jeho památku dodnes pořádá malé pobožnosti.

Průběh thajské masáže

Před započetím masáže by měla předcházet krátká, úvodní modlitba, případně rozjímání, které mají za cíl dosažení soustředěnosti jak u klienta, tak u maséra. Po tomto úvodu následuje samotná masáž, kdy masér** stlačuje akupresurní body** na těle, čímž napomáhá vyléčení ztuhlého a napjatého svalstva. Postupně protlačí vaše tělo svými palci, patou, koleny, předloktím či dlaní. Při masáži budete ležet na speciální matraci, přičemž masérka bude manipulovat vaším tělem formou tahových a tlakových cviků. Další částí masáže může být terapie, která využívá horkých bylinných sáčků, což má za následek posílení nervového systému, zpevnění pokožky a v neposlední řadě může přinést dlouhodobé duševní uvolnění. V průběhu celé procedury by se v něm měly přirozeným způsobem vyrovnávat toky energií.** Thajská masáž** se liší od těch klasických, protože u klasických je zaměření jen na svaly. Po masáži většinou dostanete radu, jakým způsobem je dobré udržovat vaše tělo nadále uvolněné a jak mu dodávat potřebnou energii.

Jaké jsou typy thajských masáží?

Mnoho lidí zná termín thajská masáž, ovšem už nedokáží rozeznat, čím se od sebe její jednotlivé druhy mohou lišit. Níže je výběr těch, s kterými se můžete setkat častěji.

Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž navazuje na zkušenosti několik tisíc let staré a sahá až k dobám Buddhy. Může mít mnoho variant. Jedná se například o olejovou a reflexní. Vyžaduje, aby masér velmi dobře znal lidské tělo, zejména se však jedná o kosti, šlachy, vazy a svaly. Pro evropany je změnou, že oproti jiným typům masáží, na které jsou zvyklí, se tato provádí na zahaleném těle.

Originální thajská masáž

Tato masáž je založena na hluboké tradici léčby. Využívá nauku o neviditelných čarách energie. Je prováděna protlačováním, čímž se uvolní tzv. meridiány (zablokované dráhy). Aby se projevil očekávaný účinek, měla by trvat nejméně hodinu a provést se po celém těle. Odborníci se ovšem shodují na tom, že účinnější je doba alespoň o polovinu delší.

Thai sun masáž

Je to** kombinace tradiční thajské a havajské kahuna lomi lomi masáže**. Při proceduře se využívá horkých lávových kamenů. Pokožka díky jejich teplu lépe vstřebává léčivé oleje a dochází k rychlejší regeneraci. U masáže se používá kombinace kamenů a rukou. Její účinky se mohou dostavit v podobě stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, prohřátí celého těla, detoxikace organizmu, vyrovnání energie v těle, ale poskytuje vám také relaxaci a regeneraci.

Olejová thajská masáž

Je to mírnější** forma tradiční thajské masáže**, kdy je na jednotlivé body vyvíjen menší tlak a jsou při ní používány speciální oleje. Masáž začíná od temene hlavy, pokračuje šíjí, páteří až k zádovým svalům. Velmi uklidňující je promasírování paží a nohou, kde je poskytnuta péče všem prstům. Jedná se o velmi příjemnou a relaxační masáž, která navíc prospívá pokožce. V Thajsku se jí říká i** Švédská masáž**.

Královská thajská masáž

Je to** kombinace tradiční a olejové thajské masáže**, na jejímž konci se používají horké bylinné sáčky v těch místech na těle, kde proudí energie. Bylinky a koření, jež jsou vybrané na základě starých receptur a které jsou uvnitř plátěných váčků, napomůžou uvolnění a odbourání stresu.

Bylinná masáž

Jedná se o jednu ze speciálních thajských masáží, která se provádí za využití** bylinných náplní v sáčcích** a napařovače. Teplem z páry se z těchto thajských bylinek získává řada účinných látek, které mají stimulovat žlázový a lymfatický tělový systém. To má podpořit krevní oběh a uvolnit blokovanou energii. Jednou z výhod této masáže je, že některé použité bylinky mají hojivé a čistící účinky, což vám může například pomoci v boji se záněty či otoky.

Thajská masáž chodidel

Říká se ji také reflexologie. Masér se při ní zaměřuje na specifické body chodidel, a to s použitím akupresurních tlaků. Provádí se za za pomoci masážních dřevěných hůlek. Může podpořit přírodní léčbu mnoha tělesných orgánů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23040 (zdravotnimagazin.cz#10093)


Přidat komentář