Osobní hygiena

Pokud zásady správné hygieny nedodržujete a začíná vás svědit v přirození, může jít o první příznaky kvasinkové infekce. Ještě než dojdete ke svému gynekologovi, zkuste následující tip.

Hygiena

Váš klín si zaslouží lepší péči než mytí sprchovým gelem. Nešetřete a kupte mu gel pro intimní hygienu. Pokud si mažete klín tělovým mlékem nebo jej jen postříkáte parfémem, aby partner nepoznal, že jste dnes zapomněla vlézt pod sprchu, zaděláváte si na malér. Vaše intimní partie se mohou bez speciální péče stát domovem všelijakých plísní nebo bakterií.

Intimní hygiena

  • Myjte své intimní partie denně. Zvláště v období měsíčků je vaše kůže citlivější a náchylnější na různá onemocnění. Omyjte si klín před každou výměnou vložek.
  • Myjte se zásadně ve směru od stydké kosti ke konečníku. Při opačném postupu byste si totiž mohla zavést do pochvy nežádoucí mikroby.
  • Nepoužívejte pro intimní hygienu mýdlo! Ničí přirozené prostředí pochvy a umožňuje tak bakteriím lepší přístup.
  • Nikdy si pochvu nevyplachujte zevnitř!

"Běž si umít ruce."

Před každým pohlavním stykem umyjte své intimní partie a o totéž požádejte partnera. Vyhnete se tak přenosu různých bakterií a následných nepříjemných chorob.

Nikdy není pozdě

Pokud zásady správné hygieny nedodržujete a začíná vás svědit v přirození, může jít o první příznaky kvasinkové infekce. Ještě než dojdete ke svému gynekologovi, zkuste následující tip. Kupte si bílý jogurt s živou kulturou a potřete si jím klín. Tento starý recept dodnes doporučují mnozí odborníci. Živé kultury v jogurtu navracejí pochvě užitečné bakterie a bojují tak proti kvasinkám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22383 (zdravotnimagazin.cz#6967)


Přidat komentář