Parkinsonova choroba je onemocnění mozku

Úplné příčiny nejsou známy a existuje mnoho teorií. Podle některých teorií jsou příčiny způsobeny jedy z okolního prostředí (herbicidy, pesticidy) případně tím, že dochází k ničení buněk toxiny, které již nedokáží játra neutralizovat.

Onemocnění Parkinsonovou chorobou

 postihuje především skupinu lidí středního a staršího věku. Při tomto onemocnění dochází k degenerativnímu postižení buněk bazálních ganglií v mozku. Je citelně narušeno vytváření nervového přenašeče dopaminu. Vývoj příznaků je pozvolné.

## Příčiny

Úplné příčiny nejsou známy a existuje mnoho teorií. Podle některých teorií jsou příčiny způsobeny jedy z okolního prostředí (herbicidy, pesticidy) případně tím, že dochází k ničení buněk toxiny, které již nedokáží játra neutralizovat.

## Příznaky

- Klidový třes rukou a svalů - Zpomalení pohybů - Maskovitý vzhled obličeje a omezení mimiky - Ranní ztuhlost svalů - Rychlé malé krůčky s nahrbením dopředu a obtížná chůze - Zhoršení automatických obranných pohybů - Minimalizování velikosti rukopisu - Těžko srozumitelná řeč - Nechutenství - Deprese - Vestoje dochází k mdlobám - Po více letech může dojít k omezení intelektu

## Klasická léčba

- Selegilin (Jumex) - Levodopa - Injekčně podávaný apomorfin - Stereotaktické neurochirurgické operace bazálních ganglií - Transplantace malých kousků bazálních ganglií potracených lidských plodů

## Přírodní léčba

Pomocí přírodních léčebných postupů je možno po určité době snížit dávky klasických léků a tím zmírnit jejich vedlejší účinky.

## Přírodní léčba - vitamíny

- Vitamín C (3 - 6g denně) - Vitamín E (400 mg denně) - Selen (200 mcg denně) - Vitamíny skupiny B

Všechny tyto vitamíny obsahuje doplněk stravy

## Přírodní léčba - detoxikační byliny

Paprika, vodilka, ženšen, řebříček, lékořice, jinan dvoulaločný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21832 (zdravotnimagazin.cz#5543)


Přidat komentář