Péče o své nehty

Pojem „umělé nehty” používáme pro jakýkoliv proces, který prodlouží, zpevní nebo jinak upraví vzhled přírodního nehtu umělými prostředky. Patří sem různé metody od zhotovení umělé špičky, systémů akrylových a gelových nehtů tvarovaných na šabloně, ..

Umělé nehty

Pojem „umělé nehty” používáme pro jakýkoliv proces, který prodlouží, zpevní nebo jinak upraví vzhled přírodního nehtu umělými prostředky. Patří sem různé metody od zhotovení umělé špičky, systémů akrylových a gelových nehtů tvarovaných na šabloně, zpevnění nehtu jakýmkoliv druhem vlákenné podložky nebo přilepení hotového umělého nehtu.

Náhrada za akrylové

Pokud jsou akrylové nehty, obsahující chemikálie, používány nesprávně, mohou vyvolat alergickou reakci, poškodit nehet a povzbudit plísňová infekce, při nichž nehtové lůžko zelená.

Akrylové náhrady brání dýchání vlastního nehtu a dovolují růst bakteriím a plísním. Existují důkazy, že chemické složky v akrylových nehtech mohou proniknout až do „mateřské” hmoty nehtu.

Jak pečovat o své nehty

Pokud schováváte vlastní nehty pod trvalý „kryt”, není infekce jediný potenciální problém. Dochází k praskání, třepení, změně barevnosti nehtu. Jestliže usoudíte, že umělé nehty opravdu potřebujete, dbejte při záchraně přírodních nehtů na následující taktiku:

  • Nenoste umělé nehty déle než týden v jednom kuse, před další aplikací nechte vlastní nehty alespoň dva dny odpočinout.
  • Pokud se objeví zelené nebo žluté zbarvení nehtového lůžka, poraďte se s kožním lékařem. Může jít o plísňovou nebo bakteriální infekci.
  • Při čištění prostoru pod nehty buďte opatrné. Používejte kartáček a mýdlovou vodu nebo vatovou tyčinku na čištění uší. Pomerančové tyčinky za tímto účelem raději neberte do ruky. Bývají velmi ostré, jejich hrot byste musely alespoň omotat kouskem vaty.
  • Dodejte nehtům vlhkost olejovou masáží.

Péče o své nehty - Akrylové nehty

K vytvoření akrylového nehtu manikérka míchá dohromady dvě ingredience: práškový polymer a tekutý monomer. Reakcí prášku s tekutinou vznikne tvárná pasta, ta se nanese na nehet a nechá se ztuhnout. Monomer může u citlivé pokožky vyvolat podráždění.

Péče o své nehty - Akrylové špičky

Špičky nepokrývají celý nehet, ale jsou uchyceny v polovině přírodního nehtu. Povrch je později vyleštěn tak, aby spoj nebyl vidět. Následně se přes nehet i špičku nanese akryl.

Péče o své nehty - Prodloužení špičky

Pod nehet se vloží papírová nebo kovová šablona. Akryl se nanese i na ni a nechá se zatvrdnout. Nakonec se špička opiluje do žádaného tvaru.

Péče o své nehty - Náhrada gelovými nehty

Tyto nehty se tvoří nanášením vrstev akrylového gelu na nehet. Spojené a ztvrdlé vrstvy vytvoří přirozeně vypadající zpevnění nehtu.

Péče o své nehty - Umělé nehty

Umělé nehty si můžete nechat připevnit v kosmetickém salonu, soupravu lze také zakoupit a nehty doma nalepit. Souprava obsahuje potřebné lepidlo a nehty pak běžně upravíte kleštičkami nebo opilováním do tvaru a velikosti, které vám nejlépe vyhovují.

Péče o své nehty - Tvarované umělé nehty

Předem vytvarované umělé nehty se připevňují speciálním fixativem nebo oboustranně lepící páskou. Můžete si je nalepit i doma. Pokud zvolíte správnou velikost, budou vypadat zcela přirozeně. Většina výrobců nabízí nehty v několika šířkách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21686 (zdravotnimagazin.cz#5141)


Přidat komentář