Pečování o Vaše nohy

Jakmile vyměníte plné boty za sandály, vystavíte „na obdiv” také svá kuří oka, deformace prstů, zatvrdlou kůži na patách. Co jste zanedbali přes rok, v létě ještě více umocníte.

Staré boty

Jakmile vyměníte plné boty za sandály, vystavíte „na obdiv” také svá kuří oka, deformace prstů, zatvrdlou kůži na patách. Co jste zanedbali přes rok, v létě ještě více umocníte. V horkých letních dnech se totiž kůže mnohem více vysušuje a praská. Nikdy však není pozdě! Vezměte nohy do svých rukou a učiňte z nevzhledných chodidel nožky k nakousnutí!

Ztvrdlá kůže na patách

Ztvrdlou kůži na patách spolehlivě změkčíte pravidelným promazáváním krémem na nohy.

Pokud nechcete na „zlepšení” čekat, zajděte si na pedikúru, kde vám zhrublou kůži odstraní profesionálně a ihned.

Nedostatečná péče o nehty nohou

O nehty nohou pečujte pravidelně. Nikdy je nelakujte bez předchozího nanesení laku podkladového, dopřejte jim zvlhčující krémy a koupele. Nejlépe ale vaše chodidla a nehty vybělí a vyhladí chůze po soli nebo písku.

Chůze naboso

V létě je pravděpodobnost, že chytnete plíseň, větší. Vyhýbejte se proto chůzi naboso na koupalištích, které jsou doslova semeništěm plísní. Své boty nikomu nepůjčujte, vystříkávejte si je antimykotickým sprejem a často svou obuv i ponožky měňte.

Nesprávná obuv

Léto a plná obuv rovná se peklo pro vaše nohy. Pokud uzavřené boty potřebujete, např. kvůli sportu, vybírejte si alespoň takové, které nejsou vyrobeny z umělého vlákna a taktéž ponožky volte z čistě přírodních materiálů (bavlna). Vlastníte-li ploché nohy, ulevit od bolesti vám mohou ortopedické vložky nebo ortopedická obuv.

Pot a zápach

Potící se nohy a s nimi spojený zápach je nepříjemný pro každého. Předejít jim lze důslednou čistotou – omyjte si chodidla kdykoliv to jen půjde. Totéž platí pro výměnu obuvi a ponožek. Na chodidla používejte deodorant či jiný přípravek proti zápachu a plísním. Proti pocení pomáhají také koupele v odvaru z dubové kůry.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21658 (zdravotnimagazin.cz#5035)


Přidat komentář