Pečovatelská a zdravotní péče Tábor

Kdo z nás by rád pobýval v nemocnici. V celé řadě případů je možné se léčit i v pohodlí domova, je-li zajištěna odborná zdravotní péče. Tu je možné si objednat u agentur, které nabízí pečovatelské a zdravotní služby.

Ovšem nejen možnost léčení ve známém prostředí skýtá „komplexní domácí péče“. Nabídka služeb je mnohem širší. Díky poskytované pečovatelské a zdravotní péči můžete i ve stáří či při zdravotních omezeních žít důstojně a s ohledem na zdravotní stav také příjemně.

Nikdo z nás nemládne

Nikdy nevíte, kdy budete Vy sami, nebo někdo z Vašich známých potřebovat odbornou zdravotní péči. I když nikdo nechce myslet na zdravotní komplikace, omezení, a to zvláště, jste-li nyní v plné síle, je dobré myslet tzv. na zadní kolečka. V tomto případě je to mít kontakt na odborné zařízení, které se specializuje na poskytování zdravotní a pečovatelské péče. Díky tomu se nebudete muset stresovat, až budete potřebovat odbornou zdravotní péči.

Než si vpustíte domů cizí osobu

Poslední dobou se množí případy, kdy se do domů, bytů snaží vloudit osoby s určitou podvodnou nabídkou, či službou. A pak můžeme v tisku číst, či v televizních novinách vidět, jak bylo daným záměrem obohacení, okradení důvěřivých lidí, a to převážně seniorů.

Malým dětem opakujeme, aby cizím lidem dveře neotevírali. My dospělí se však s cizími lidmi setkáváme dnes a denně, a tak jsme vůči nim postupně imunní, a bohužel i ztrácíme jistou ostražitost.

Identifikační průkazka

Pokud si objednáme pro sebe, či někoho z naší rodiny, či blízkých, přátel pečovatelskou službu, pak zákonitě „poprvé“ dojde k otevření dveří neznámé osobě. Jak mít jistotu, že před Vámi stojí ta osoba, kterou jste si objednali? Zaměstnanec agentury by se Vám měl prokázat identifikační průkazkou s fotografií a kontaktními údaji příslušné agentury.

Domácí zdravotní péče – příklady výkonů

U agentury si budete moci objednat celou řadu výkonů zdravotní péče. Dohodnout se můžete například na převazech ran a proleženin – odběry krve – odběry biologického materiálu – kontrole fyziologických funkcí, jako je krevní tlak, glykemie – zajištění a péči o nesoběstačného pacienta – rehabilitačním ošetřovatelství – hygienu u ležících pacientů – paliativní péči o umírající aj.

Dále agentura nabízí: Peritoneální dialýza v domácím prostředí, řízená plicní ventilace v domácím prostředí, péče o PEG, péče o tracheostomii, péče o epicystostomii, péče o kolostomii, katetrizace močového měchýře u žen i mužů.

Péče o pacienta svépomocí

O druhé můžete do určité míry i pečovat sami. Jenže, pokud jste zaměstnaní, tak jste po většinu dne zaneprázdněni pracovními povinnostmi. A ruku na srdce, který zaměstnavatel bude z dlouhodobého hlediska tolerovat časté náhradní volno, či dokonce žádost o zkrácení pracovního úvazku. Navíc, málokdo z nás je znalý zdravotní péče, dokáže odebrat krev, či mu nevadí ošetřování, respektive převazování ran a proleženin.

Péče o pacienta odbornou agenturou

Obrátíte-li se však na agenturu domácí zdravotní péče, můžete očekávat nejen kvalitní služby, ale také péči přesně v dobu, kterou budete Vy či pacient vyžadovat. Žádná omezení se Vás tak nebudou týkat a Vaše práce nebude v ohrožení. V dnešní je době je velmi těžké si nejen najít, ale také udržet práci. Tak proč zbytečně riskovat, když se nabízí takovéto výhodné řešení.

Služby pro rodinu a domácnost – nezdravotnické služby

Některé z agentur také nabízí komplexní nezdravotnické služby. Co si pod nimi představit? Jedná se kupříkladu o doprovod k ošetřujícímu lékaři – obstarání nákupu – úklid domácnosti – dohled nad dodržováním pitného režimu, užívání léků – přípravu stravy – procházky s klientem – fyzickou i psychickou aktivaci.

Fyzická a psychická aktivace

Jsme-li mladí, či tzv. v nejlepším věku, možná ani nevnímáme, či nám nevadí, když jsme sami doma. Ostatně jsme totiž v jednom kole: chodíme do práce, kde se střetáváme s kolegy a novými lidmi a máme tak dostatek sociálních kontaktů.

Důležitost psychické aktivity

Něco jiného je to však v seniorském věku. Nejeden senior má pocit, že již není potřebný: děti „vylétly z rodného hnízda“, vnoučata nechodí na návštěvu, či jsou mimo město, nemají možnost či sílu se zapojit do pracovního procesu, byť i jen částečně aj. A tak není divu, že jak dny, týdny a měsíce plynou, tak postupně upadá nejen fyzická, ale také psychická stránka. A pokud strádá jedinec na psychice, velmi snadno se vzdá a podlehne jakémukoli onemocnění. Za řadou nemocí, a to dokonce i těch nejvážnějších, stojí psychika, jako příčina. I když se to možná bude zdát jako fráze, pak skutečně „teplé lidské slovo a porozumění“ udělá pro seniory, ale nejen pro ně, hodně.

Úklid domácnosti

Je celkem pochopitelné, že tak, jak jsme aktivní v produktivním věku, nebudeme stále. Přibývající roky, ale také zdravotní omezení, zapříčiní, že již s takovou vervou se nebudeme hrnout do velkého úklidu. Každá činnost nás tak může vysilovat. U specializované agentury si však můžete objednat nezdravotnické služby v podobě úklidu domácnosti. Umytí oken, umytí svítidel, vyleštění nábytku, vysátí aj., tak můžete přenechat a sami odpočívat. A co víc, můžete si také příjemně popovídat a přijít tak na jiné myšlenky.

Procházky s klientem – čerstvý vzduch i pohyb

Vedle výše uvedených služeb můžete také poptávat doprovod zdravotníka při Vaší procházce. Necítíte-li se na samostatnou procházku, ať už z důvodu fyzických, či psychických, jistě oceníte možnost objednání si této služby.

Důležitost pohybu v každém věku

Že není pohyb důležitý, když Vám je padesát, šedesát? Že jich nepotřebujete sledovat, jakou máte figuru? O štíhlost ve vyšším věku vskutku nejde. Pohyb je však velmi důležitý, a to v jakémkoli věku. Nejenže se při něm vyplavují endorfiny a budete mít hned lepší náladu, ale také se příjemně protáhnete. A to dokonce i „jen“ při procházce. Každý pohyb se totiž počítá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23095 (zdravotnimagazin.cz#10263)


Přidat komentář