Pečujte o svou pokožku po holení

Heřmánek a měsíček vložte do nádobky, přelijte habrovým extraktem a růžovou vodou, uzavřete a nechte 2 týdny vyluhovat. Pak sceďte, přidejte glycerin a silice. Důkladně protřepejte.

Hojící elixír po holení

Heřmánek, měsíček, levandule a růže zklidňují zanícení a podporují hojení. Habr obecný má mírně adstringentní účinky rostlinný glycerín zvláčňuje pokožku.

  • 2 polévkové lžíce sušeného heřmánku
  • 2 polévkové lžíce sušeného měsíčku
  • 125 ml habrového extraktu
  • 125 ml růžové vody
  • 1 čajová lžička rostlinného glycerinu
  • 10 kapek levandulové silice
  • 5 kapek růžové silice

    Heřmánek a měsíček vložte do nádobky, přelijte habrovým extraktem a růžovou vodou, uzavřete a nechte 2 týdny vyluhovat. Pak sceďte, přidejte glycerin a silice. Důkladně protřepejte. Vetřete do pokožky po každém holení nebo aplikování vosku - zabráníte tak podráždění pokožky.

Chladný heřmánkový čaj

Chladný heřmánkový čaj přináší rychlou úlevu pleti podrážděné holením nebo aplikací vosku.např. na horní retokrajích bikinek, je vhodné položit chladné sáčky porcovaného heřmánkového čaje. Pro větší plochy např. na pokožku nohou, připravte heřmánkový čaj: nebo při Heřmánek obsahuje silnou protizánětlivou složku azulen. Na malé plochy kůže,

4 nálevové sáčky sušeného heřmánku přelijte 1 /2 l vroucí vody. Zakryjte a nechte vyluhovat, až čaj zchladne. Sceďte a uložte v chladničce. Spotřebujte do týdne. Po holení nebo aplikací vosku přiložte na podrážděná místa žínku namočenou ve vychlazeném čaji.

Jak si připravit rozprašovač z levandule

V lahvičce s rozprašovačem o obsahu 1/4 l smíchejte 30 kapek levandulové silice s 1 lžící habrového extraktu. Protřepejte, lahvičku doplňte destilovanou vodou, opět protřepejte. Aplikujte podle potřeby na podrážděná místa. Uložte v chladničce, sprej tak získá chladivé účinky.

Zjemněte své chloupky před holením

Před holením zjemněte chloupky horkými obklady. Do misky s horkou vodou přidejte 1 kapku levandulové silice, namočte žínku, vyždímejte a přiložte na holená místa. Několikrát opakujte. Poté naneste na pokožku silnou vrstvu zvláčňujícího oleje (jojobového nebo avokádového). Používejte kvalitní holicí pěnu a po holení se důkladně opláchněte teplou vodou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21866 (zdravotnimagazin.cz#5587)


Přidat komentář