Pedikúra a jak si udžet zdravé nehty Liberec a okolí

K provedení pedikúry využijte všechny nástroje potřebné při manikúře, což jsou: odlakovač bez acetonu, smirkové pilníky, leštící pilník, kleštičky, nůžky na kůžičku, pomerančové tyčinky, kopýtko, vatové polštářky, miska na koupel, ....

Stejnou péči jakou věnujete své pokožce, byste měli věnovat rukám i nohám. Zvláště proto, že Vaše nohy jsou po velkou část roku uzavřeny v plných botách, často i ortopedicky méně vhodných. Stojíme denně na nohou, chodíme, tancujeme, sportujeme aj. Tím pádem nohy denně zatěžujeme, na což jsou sice zvyklé, ale je potřeba je někdy odlehčit, dopřát jím relax a pokud možno i profesionální péči. Pedikúra prováděna profesionálním přístupem nohám dopřeje potřebné uvolnění, a také odstraní nedostatky, které zde jsou.

Nemáte čas si zajít na pedikúru, a přesto by jste chtěli svá chodidla mít krásné?

Nevadí, máme pro Vás tip, který Vás rozhodně potěší. Pedikúru teď na léto by chtěla každá žena v jakémkoliv věku. Nemáte čas kvůli práci, nebo zdravotním problémům, nebo zajít k dobré pedikérce? A přesto nechcete čekat na objednání než na Vás bude řada?

Přístrojová pedikúra:

Používá se na:

Ošetření nehtů a kůžičky – dochází k vytvoření dokonalého tvaru nehtu. Na ošetření zarůstajících, zdeformovaných nebo poškozených nehtů. Na ošetření otlaků, mozolů, zrohovatělé kůže a na kuří oka.

Naprosto nenahraditelná je tato metoda při zarůstajících nehtech. Tímto ošetřením a pravidelnou péčí, která by se měla opakovat po čtyřech až pěti týdnech, lze zamezit i nepříjemným chirurgickým zákrokům, jako je např: strhávání nehtů.

Používám: seřezávač kůže, pedikérskou rašpli, cca 25 druhů speciálních fréz pro každý případ (diabetici, zarostlé nehty, kuří oka atd.) Tato metoda je podstatně šetrnější.

Je to hlavně pro potřebu u diabetiků, aby měli nohy v pořádku, je to riziková skupina.

Přístrojová pedikúra:

Je to moderní metoda ošetření pomocí vysokootáčkových fréz. Práce probíhají na dezinfikovaných nohách, odbroušením postižených míst. Ošetření se provádí výbrusem frézkami z vysoce kvalitních materiálů. Bruska pracuje ve vysokých otáčkách a je společně se systémem odsávání, čištění, dezinfekce a sterilizace kompletně pojata do jednotného programu, který zajistí absolutně hygienický postup. Touto metodou je zaručena bezbolestnost a bezkrevnost celého ošetření. Zrohovatělá kůže je odstraňována fyziologicky přirozeným způsobem - broušením, při kterém nedochází k porušení integrity kůže. I ošetření nehtů pomocí přístrojové pedikúry je pečlivější a šetrnější, při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelné. Také ošetřování bolestivých mozolů a otlaků pomocí fréz je nejen rychlé a dokonalé, ale je hlavně fyziologicky přirozený způsob ošetření, neboť nedochází k porušení integrity kůže.

Pro koho je přístrojová pedikúra vhodná:

Medicinální pedikúru by měli navštěvovat především lidé s neuropatií (snížená citlivost nohy vůči bolesti), u kterých je velké riziko poranění při provádění klasické pedikúry. Ošetření má také velký význam pro rizikové skupiny lidí s onemocněním žil či tepen dolních končetin, s lupenkou nebo cukrovkou, pro které není klasická pedikúra doporučována.** Ideální též pro nastávající maminky!**

Postup ošetření při provádění přístrojové pedikúry:

  1. Prohlídka nohy + dezinfekce nohou

  2. Zkrácení nehtů speciálními kleštěmi, zabroušení pomocí frézek

  3. Opracování kůže okolo nehtů

  4. Obroušení (snížení) tloušťky nehtů

  5. Odstranění ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů z chodidel

  6. Ošetření chodidel a prstů regeneračním kosmetikou - peeling, krém, pěna, výživa

  7. Masáž nohou  - dle dohody

Nehtové špony Podofix

Aktivní nalepovací špony Podofix® jsou inovativní způsob pro odstranění všech typů zarostlých nebo deformovaných nehtů. Tato metoda korekce nehtů je vhodná téměř pro každého, včetně dětí a diabetiků. Účinnost této metody potvrzuje řada pacientů, pedikérů a pedologů. Pomocí této jednodušší metody se mohou pacienti vyhnout chirurgickému zákroku. Nástup účinku této metody je velmi rychlý, časově nenáročný a hlavně zcela bezbolestný.

Je léčba bolestivá?

Aplikace nehtové špony je sotva znatelná, ale může dojít k bolesti a v případě, že okolní tkáň je zanícená. Anestezie se nevyžaduje. Většina pacientů cítí výraznou úlevu, jakmile je na nehtu aktivována špona.

Budu moci sportovat v průběhu léčby?

Nehtová špona obvykle nemá vliv na obvyklý denní režim, sportovní aktivity včetně vodních sportů. V případě silného zánětu nedoporučujeme sportovní aktivity do té doby, než se nehet úplně uzdraví. Profesionální sportovec by měl svou diagnózu konzultovat s odborníkem.

Mohu s nehtovou šponou do vody?

Špona je pevně fixovaná a zůstává na nehtu i ve vodě- u bazénů, v sauně nebo ve vaně. Nicméně, neměli byste zůstávat ve vodě déle než 30 po sobě jdoucích minut.

Jak dlouho musí zůstat nehtová špona na nehtu?

Vždy závisí na konkrétním případu, zpravidla špona zůstává na nehtu od 4 do 12 týdnů. Pokud po této době není nehet v požadovaném tvaru, tak se špona odstraní a aplikuje se nová a to do doby, než nehet získá svůj přirozený a zdravý růst.

Shrnutí výsledků:

  • velmi vysoká úroveň pohodlí pro pacienta

  • výrazně nižší bolest než v případě operace

  • léčba neomezuje v práci nebo soukromých aktivitách

Velmi oblíbená pedikura - Francouzská pedikúra

Jestliže vaše nehty nemají nejhezčí tvar, dejte přednost čirému, perleťovému nebo světle barevnému laku, aby na ně nepřitahoval pozornost. Francouzská pedikúra je neutrální volbou a vypadá dobře na všech nohou.

Postup francouzské pedikúry

Postupujte podle již uvedených kroků základní pedikúry až po nanesení pod laku.

Na špičku nehtu naneste bílý lak tak, že začnete na jedné straně a přejedete přes nehet jedním pevným tahem. Snažte se nanést tento bílý proužek co nejužší. Opakujte na všech nehtech. Jestliže je pro vás obtížné dosáhnout úhledný proužek, použijte samolepicí šablonku pro francouzskou manikúru.

Celý nehet nalakujte průhledným růžovým tělovým nebo broskvovým lakem. První tah veďte středem nehtu, další dva ze stran; měli by se s prostředním překrývat, ale nezasahovat kůžičku. Než nanesete druhou vrstvu, nechte první dobře zaschnout.

Lakování dokončete krycí vrstvou nad lak, který ochrání barvu. Nechte lak zasychat co nejdéle – alespoň jednu hodinu, aby ponožky nebo punčochy nezanechaly na laku nehezké otisky.

Už víte komu svěříte své chodidla?

Věříme, že budete mile překvapení příjemnou návštěvou, která zkrášlí nejen Vaše chodidla, ale osvěží i Vaší pleť.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21678 (zdravotnimagazin.cz#5113)


Přidat komentář