Plavání kojenců a batolat - Brno

Plavání kojenců a batolat se stalo přínosem pro děti, jejich maminky i tatínky. Čas strávený společně v bazénu je pro ně zábavný, plný odpočinku, posílí imunitu dítěte, které zároveň získá kladný vztah k vodě.

Naučí se kojenec plavat?

O to zde skutečně nejde. Plavání pro kojence je naprosto o něčem jiném. Ve vodě získávají děti volnost pohybu, urychluje se jejich psychomotorický vývoj i koordinace pohybů. Děti si na vodu přivykají, otužují se a celkově získávají k vodě kladný vztah. To zajistí mimo jiné i bezproblémové koupání a mytí například vlasů,které je pro mnoho dětí jinak stresující. Zejména skrz strach z ponoření vlasové části do vody. Navíc každá společná chvilka strávená s rodičem je obrovským přínosem a zkvalitňuje citové vazby, dítě – rodič. Plavání kojenců a batolat s rodiči je rozhodně lépe strávený čas než pouhá procházka s kočárkem, která je sice také důležitá, ale nedochází zde k tak úzkému kontaktu.

Plavání dětí s maminkou v Brně

Kdy s plaváním dětí začít?

Plavání jako takové, tedy to, kde se děti naučí plavat různé styly, myšleno plavecké styly, tedy prsa, znak, kraul, může začít asi od 4 let dítěte. To je doba, kdy je dítě schopno pochopit a naučit se způsob jak se ve vodě pohybovat a neutopit se. Dokonce se dá říci, že období od 4 do 6 let je naprosto nejvhodnější dobou pro výuku plaveckých stylů a pro naučení dítěte plaveckému umění. V této době již dítě umí koordinovat pohyby rukou i nohou a to je pro plavání velmi důležité, a opravdu to nelze

Plavání kojenců Brno

získat jen tak. Musí se to prostě naučit. Co se týká plavání kojenců a batolat, tak zde je to poněkud jiné. Nejde totiž v podstatě o plavání, ale o rozvíjení smyslovéhovnímání a pohybu dítěte. Plavání je v této době na hony vzdálené. Přesto, pokud budete tyto kurzy navštěvovat, pak je dokázáno, že vaše dítě získá velmi pozitivní vztah k vodě a naučí se později plavat rychleji a lépe než děti, které jako kojenci neplavali. Takže opravdu, pokud chcete, aby vaše dítě rostlo v pohodě a bez zbytečného stresu, tak s ním choďte plavat již v kojeneckém věku a pokračujte ve věku batolecím, až do předškolního věku, kdy začne plavat samostatně.

Co dítěti plavání přináší?

Obrovským přínosem je pozitivní vliv na vývoj dítěte. Voda se kladně podílí na motorickém, citovém i emočním vývoji. Navíc velmi upevňuje vztah dítě – rodič. Dokonce se doporučuje buď absolvování kurzu oběma rodiči, nebo střídání rodičů. Vztah se tak posílí již v době, kdy je dítě velmi malé a dále se pozitivně rozvíjí.

Ohrožuje dítě v kojeneckém věku plavání ?

Plavání s dětma Brno

Plavání malých dětí, tedy kojenců se stalo módní záležitostí.Přesto má i řadu odpůrců. Podotýkají, že bazény jsou chlorované, že dítě má být v naprosté izolaci od možných alergenů, že voda v tak malém věku není vhodná. Našlo by se toho ještě mnoho. Ovšem všeho s mírou. Vždy se doporučovalo cvičit s kojenci při koupání. A plavání s kojenci není nic jiného než právě cvičení, které je rozvíjí po všech stránkách a urychluje jejich vývoj. Pokud je tedy vedeno plavání kojenců a batolat správně, pak je zcela bezpečné a rozvíjí vzájemný vztah mezi rodiči a dítětem.

Co zjistili vědci?

Existuje zajímavá studie australských vědců, kteří zkoumali vliv vody na dítě a jeho zdraví. Došli k zajímavým závěrům. Pokud je v bazénu voda opravdu čistá, bez choroboplodných zárodků, pak je pobyt v této vodě jen a pouze pozitivní záležitostí.

Podle statistiky bylo zjištěno, že u 44 % sledovaných dětí klesl počet onemocnění uší, u 51 % dětí se snížil výskyt kožních chorob a u 63 % dětí ubylo respiračních chorob.

Prázdniny s plaváním

Pokud nevíte kam s dětmi na prázdniny a rádi byste vyrazili někam, kde je připravený program a kde se budete bavit vy i vaše děti, pak můžete zvolit prázdninové putování, tedy pobyt na horách s koupáním. Je určený pro rodiče a jejich děti od narození až do 12 let. Je plný zábavy, odpočinku, samozřejmě i plavání a také možností trávit čas s těmi, kteří mají malé děti jako vy.

Plavání batolat Brno

Příměstský tábor s plaváním

Ačkoli je dítě vlastně doma, tak podstatnou část dne tráví na táboře. Na táboře plném her a plavání. Tábor je sice určený pro děti od 4 do 11 let, ale určitě stojí za zmínku i zde. Je skvěle organizován a děti se baví po celé trvání tábora.

Tábor pro děti bez rodičů

Jde také o tábor pro starší děti, tedy pro děti ve věku od 5 do 11 let. I zde je plavání a pak řada dalších her. Tábor je v krásném čistém prostředí, které velmi dobřepůsobí na zdraví dětí. Navíc ho vedou výborné instruktorky, které mají k dětem blízko a vždy si získají srdíčko i důvěru dětí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23201 (zdravotnimagazin.cz#10373)


Přidat komentář