Pleťové masky

Masky nabízejí pleti okamžitý účinek, který je znatelný zejména ve vrchních vrstvách pokožky. Pod tenkým nánosem pleťové masky se zvyšuje krevní mikrocirkulace, teplo podporuje látkovou výměnu mezi buňkami.

Okamžitý účinek pleťové masky

Masky nabízejí pleti okamžitý účinek, který je znatelný zejména ve vrchních vrstvách pokožky. Pod tenkým nánosem pleťové masky se zvyšuje krevní mikrocirkulace, teplo podporuje látkovou výměnu mezi buňkami a tím dochází k lepšímu pronikání blahodárných látek do kůže. Abyste poznali účinky masky, je třeba ji používat opakovaně. Po aplikaci masky přijímá pleť účinné látky do hloubky.

Jaké druhy máme?

Pleťové masky nabízejí mnoho účinků pro vaši pleť a trh je stále vynalézavější. Masky mohou mít účinky hydratační, okysličovací, antistresové, vypínací…

Uklidňující masky

Uklidňující masky patří mezi nejčastější typy. Tyto masky poskytují pleti hydrataci a výživu. Navíc mají i čisticí působení, a tak zabraňují hromadění nečistot. Čistíte svoji pleť správně?

Krémy

Používají se jako běžné pleťové krémy, ale při jejich užití jako pleťové masky se jejich účinky násobí.

Slupovácí maska

Nanášejí se na pleť v tenké vrstvě a nechají se zaschnout. Poté se z pleti jemně sloupnou.

Vzpružující maska

Tyto masky se používají na pleť v případě rychlé pomoci – např. pokud pokožka působí unaveně, neměla možnost dostatečné regenerace během noci apod. Taktéž mají jistou moc v boji proti stárnutí pleti, protože dodávají pokožce mnoho blahodárných látek.

Vypínací maska

Používají se rovněž v boji proti únavě pleti, protože zahlazují pomocí tenkého filmu drobné vrásky, ale jsou také dobrou prevencí v boji proti stárnutí pleti.

Čisticí maska

Funkcí čisticích masek je odstranit vrstvu odumřelé kůže a prach, který ucpává póry. Aplikují se na znečištěnou pleť během celého roku. Pleť nemusí být mastná. Některé čisticí masky jsou však pro mastnou nečistou pleť přímo určené, protože absorbují přebytečný maz.

Aplikace

Pleťové masky by se měly nanášet na dokonale vyčištěnou pleť, jinak by způsobily více škody než užitku. Některé masky se aplikují jen na T-zónu obličeje (oblast čela, nosu, brady), ostatní se používají na celý obličej. Vynechejte aplikaci masky na oblast kolem očí – kůže je v těchto místech velmi tenká, nemá dostatek mazových žláz, proto by se mohla zranit a opuchnout.

Smytí pleťové masky

Pleťovou masku můžeme odstranit vodou, ale také šetrnějším způsobem pomocí navlhčeného vatového tampónku v čisticí pleťové vodě, aniž to ovlivní účinnost masky. Na závěr můžete pokožku ještě dočistit pleťovou vodou a nanést na pleť krém, protože pokožka je připravená lépe přijímat pěsticí výživné látky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22037 (zdravotnimagazin.cz#6005)


Přidat komentář