Pohanka setá (Fagopyrum esculentum Moench)

Jednoletá rostlina z čeledi rdesnovitých původem z Číny. Tradiční plodina východní Evropy. U nás se pěstovala už ve 12. století a v 16. století byla pohanka nejoblíbenější potravinou. V současnosti zájem o pohanku prudce stoupá.

Pohanka setá 

Jednoletá rostlina z čeledi rdesnovitých původem z Číny. Tradiční plodina východní Evropy. U nás se pěstovala už ve 12. století a v 16. století byla pohanka nejoblíbenější potravinou. V současnosti zájem o pohanku prudce stoupá.

Prospěšné látky pro organismus

  • prospívá cévám
  • zmírňuje potíže s křečovými žílami
  • snižuje riziko trombózy, infarktu a mozkové mrtvice
  • snižuje hladinu cholesterolu
  • ovlivňuje příznivě hypertenzi
  • příznivé účinky při žaludečních a dvanáctníkových vředech, střevních nádorech
  • pomáhá při silné menstruaci
  • pohanka působí na bolesti hlavy i nechutenství

Rozproudění energie

Pohanka dodává silnou, teplou až prohřívající energii. Energie rostliny nemizí ani po sklizni rostliny. Energii rostlin pociťuje každý organismus a reaguje tak na každou potravu. Pohankové obklady jsou vhodné na odstranění přebytečné vody z organismu a důležitý je obsah vitamínu P a rutinu.

Bohatá na minerální látky

Minerální látky a stopové prvky v pohance jsou výborné pro těhotné ženy, rekonvalescenty a starší osoby. Je vhodná především pro stravování v zimním období a pro těžce fyzicky pracující.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22298 (zdravotnimagazin.cz#6771)


Přidat komentář