Pozor na kvasinky - v plavkách

Spodní prádlo z nesavých, umělých materiálů vašemu intimnímu zdraví také neprospívají. V létě se každá z nás potí více a umělá látka znemožňuje odsávání potu. Ten se tak v pochvě drží a dává podnět k rozmnožení kvasinek.

1. možnost jak se nakazit - samotné plavky

Mokré plavky ponechané delší dobu na našem těle podporují vznik kvasinkových onemocnění. Přirozené poševní prostředí je křehké a pokud je narušeno, dochází k přemnožení kvasinek. Následuje svědění pochvy, pálení, nepříjemný bílý výtok. Nechcete to zkusit bez plavek? Více zde...

2. možnost jak se nakazit - nedostatek vzduchu na vyvětrání

Spodní prádlo z nesavých, umělých materiálů vašemu intimnímu zdraví také neprospívají. V létě se každá z nás potí více a umělá látka znemožňuje odsávání potu. Ten se tak v pochvě drží a dává podnět k rozmnožení kvasinek.

3. možnost jak se nakazit - velké množství cukru

Léto, to jsou nanuky, zmrzliny, sladké limonády. Cukr je taktéž kamarád poševních infekcí, takže pozor na množství zkonzumovaných laskomin.

Preventivní postup proti kvasinkám

Pokud se objeví první příznaky kvasinkové infekce (svědění, pálení, bílý výtok), nechejte si od gynekologa předepsat speciální vaginální krém a vaginální čípky. Může se však stát, že vás tato nepříjemná záležitost potká na dovolené daleko od domova a vy sebou žádný vaginální krém mít nebudete. Pak si kupte bílý jogurt s živou kulturou, který aplikujte přímo do pochvy. Tento recept je velmi starý, ale dodnes ženskými lékaři uznávaný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22112 (zdravotnimagazin.cz#6239)


Přidat komentář