Překonejte depresi!

Pokud se vám něco nepodaří a vy si to celé dny vyčítáte, zbytečně si škodíte a vůbec nikam se neposunete. Naopak si odpusťte a hoďte to za hlavu. Stojíte-li před nějakou důležitou událostí, neuvažujte hned, co všechno hrozného by se mohlo stát.

Příznaky

Pocity skleslosti a úzkosti, pocity zoufalství, beznaděje nebo vlastní zbytečnosti, to všechno je deprese. Může přijít po rozchodu s partnerem, po vyhazovu z práce apod. Někdy se ale objeví bez zjevných příčin.

Vždy hledejte u všeho to pozitivní

V první řadě budete muset změnit přístup sami k sobě. Nehledejte na sobě jen chyby a nebuďte přehnaně sebekritičtí. Naopak na sobě hledejte to kladné. Zeptejte se třeba přátel, co se jim na vás líbí. Budete překvapeni, kolik pozitivních vlastností najdou.

 

Pokud máte pocit, že vás do deprese dostávají jiní lidé a nelíbí se vám jejich chování vůči vám, uvědomte si, že druhé lidi změnit nemůžete a že je jen na vás, nakolik se necháte jejich chováním vyvést z míry. Chovejte se k nim tak, jak by jste si přáli, aby se oni chovali k vám.

Hodťe věci za hlavu

Pokud se vám něco nepodaří a vy si to celé dny vyčítáte, zbytečně si škodíte a vůbec nikam se neposunete. Naopak si odpusťte a hoďte to za hlavu. Stojíte-li před nějakou důležitou událostí, neuvažujte hned, co všechno hrozného by se mohlo stát. Naopak si představujte, jak všechno zvládnete. Jedině tak můžete na událost dorazit odpočinutí a svěží a právě proto nakonec akci skutečně zvládnete!

Správná komunikace

Očekáváte, že vám druzí budou plnit nevyslovená přání? Musí přece sami vidět, co chcete, říkáte si. Jenže lidé vám do hlavy nevidí. Proč se neušetřit starostí a neříci jim to na rovinu? Upřímnost a správná komunikace odstraní mnoho vašich problémů. Neřešené a odkládané starosti jsou pro deprese živnou půdou. Začněte je tedy řešit!

Buďte optimistou

Z nepříjemných událostí se pokuste vzít si to dobré. Například ztráta zaměstnání nemusí hned znamenat, že už nikdy dobrou práci nenajdete. Právě naopak! Je tu šance, že najdete práci ještě lepší! Věřte pouze tomu pozitivnímu a na hlas, který ve vás mluví o opaku, se nezlobte. Je to vaše staré já, které v mysli zapustilo hluboké kořeny. Okolí se nemusí měnit, aby jste byla šťastná. Změnit se musí váš pohled na svět.

Odveďte myšlenky

Pokud vás deprese přece jen zastihne, snažte se dělat cokoliv, co odvede vaše myšlenky jinam. Zavolejte své oblíbené kamarádce, zacvičte si, běžte si koupit něco pěkného apod.

Spřízněná duše

Pokud jste neustále smutná, nechcete s nikým komunikovat, přejídáte se nebo naopak vůbec nemáte chuť k jídlu, máte problémy se spaním, nemáte chuť na sex nebo dokonce uvažujete o sebevraždě, vaše deprese je opravdu vážná. V tomto případě zřejmě nebudete schopna překonat ji sama, proto vyhledejte odborného lékaře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22334 (zdravotnimagazin.cz#6850)


Přidat komentář