Přetažené svaly

Svaly vydrží hodně jen tehdy, pokud s nimi umíte dobře zacházet. Největší chybou při posilování je přeceňování svých schopností a snaha vyrovnat se druhým, mnohem trénovanějším kolegům.

Svaly

Svaly vydrží hodně jen tehdy, pokud s nimi umíte dobře zacházet. Největší chybou při posilování je přeceňování svých schopností a snaha vyrovnat se druhým, mnohem trénovanějším kolegům.

Zásady posilování - 1. Před posilováním si dejte strečink

Vaše svaly potřebují nejdříve uvolnit, proto před samotným posilováním proveďte několik protahovacích cviků.

Zásady posilování - 2. Cvičte správně

Podmínkou dosažení očekávaných výsledků je správné provádění cviků. Nechcete-li následující dny ležet se svalovou horečkou, nepřehánějte to s intenzitou cvičení při prvních návštěvách posilovny. Poraďte se s odborníkem a nechejte si sestavit fitness plán.

Zásady posilování - 3. Nakrmte svaly

Pokud je smyslem vašich návštěv fitness centra více než jen protažení svalů a chcete nabrat větší dávku svalové hmoty, musíte své svaly vykrmit. Vybírejte si stravu bohatou na vitamín E, antioxidanty, bílkoviny a aminokyseliny. Pomoci mohou také iontové nápoje, které svaly vyživují a chrání.

Svalová horečka

Svalová horečka je typická bolest a ztuhlost svalů den nebo dva dny po nepřiměřeném sportovním výkonu.

Svalové přetížení

Pokud je bolest svalů úporná a omezuje vás v pohybu, je pouze jediný recept na vyléčení. Klid. Minimálně týden se na činkám vyhýbejte! Tělo bude nyní potřebovat delší čas k regeneraci. Pomoci vám mohou sportovní masáže, které unavené svaly uvolňují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22820 (zdravotnimagazin.cz#8001)


Přidat komentář