Přísná dieta nebo nejíst?

Půstem a drastickou dietou skončí vaše hubnutí v začarovaném kruhu. Podle odborníků každé snížení přísunu energie ve stravě vede ke spotřebě bílkovinných zásob vašeho těla.

Reakce těla na půst

Tělo při půstu, což je pro tělo drastickou dietou, nespotřebovává tuky, ale vodu a svalovou hmotu. Více než dvou kilogramů tuku za týden se tělo nezbaví ani při úplné dietě téměř bez potravy. Tělo tak nebere zásoby z tuku na vašem těle, ale ze svalové hmoty (zmizí tak znatelná část vašich svalů).

Jaké nebezpečí hrozí při držení těchto drastických metod

Půstem a drastickou dietou skončí vaše hubnutí v začarovaném kruhu. Podle odborníků každé snížení přísunu energie ve stravě vede ke spotřebě bílkovinných zásob vašeho těla. Následkem půstu jsou až srdeční arytmie a nedomykavost chlopní, vedoucí někdy až k úmrtí. Pokud půst trvá více dní, může dojít k překyselení krve, mohou se objevit záchvaty dny.

Tělo má pamět!

Organismus si každé hladovění "pamatuje". To je známý jojo efekt - člověk začne opět normálně jíst a tělo si automaticky začne vytvářet zásoby na horší časy (co kdyby jste jej chtěli zase trápit?).

Očištění těla

Za lékařského dohledu nemusí být postění pro zdravého člověka nezbytně na škodu. Půst totiž přináší úlevu trávícímu ústrojí a po počáteční únavě se dostaví pocit euforie a lehkosti. Ztráta hmotnosti je přitom jen příjemným doprovodným jevem. Ale ani postění a odtučňovací kůry nemohou za několik dní odstranit všechny hříchy stravování po zbytek roku.

Vyhněte se půstu pokud:

  • jste těhotná
  • máte problémy s játry, srdcem či ledvinami
  • byla u vás objevena rakovina
  • jste diabetici
  • chcete trvale zhubnout více kilogramů

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22409 (zdravotnimagazin.cz#7014)


Přidat komentář