Protizánětlivé účinky Myrhy

Myrha je dokonce spjata s náboženskou symbolikou, kdy se používala mnoha způsoby, ale především jako mast, která utišovala bolest. Biblický text se také zmiňuje, že byla použita jako utišující prostředek pro ošetření Kristova těla.

Získává se z některých stromů v Arábii a v Africe

Pryskyřice z myrhy se získává z některých stromů v Arábii a v Africe. Myrha je vonná klejopryskyřice, získávající se z keře myrhovníku.

Byla využívána pro náboženské rituály

Myrha je dokonce spjata s náboženskou symbolikou, kdy se používala mnoha způsoby, ale především jako mast, která utišovala bolest. Biblický text se také zmiňuje, že byla použita jako utišující prostředek pro ošetření Kristova těla. Myrha bývá také součástí kadidla, které obsahuje směs vonných dřevin, pryskyřic, semínek, kořenů i sušených květů. Kadidlo je od nepaměti součástí obřadů. Směs látek, které se pálí v kadidelnici navozuje také skrze čichové buňky slavnostní pocity. Také myrha patří mezi vonné látky, které působí i po psychické stránce.

Léčebné účinky myrhy

V dnešní době se myrha dostala také do popředí, protože jsou zkoumány její léčebné účinky, které dokáží znatelně snižovat hranici bolestivosti. Pryskyřice z myrhy je využívána v přírodní kosmetice – stala se součástí mnoha olejů, pleťových vod, zubních past i parfémů. Myrha je také součástí mnoha mastí, které účinně bojují s odřeninami a jinými kožními nemocemi. Dokonce i Hippokrates byl obeznámen s účinky myrhy, která působila jako prostředek proti oparům a proti infekcím oka a úst. Myrha je využívána také v aromaterapii, kdy zmírňuje duševní napětí a bojuje proti melancholii.

Prevencí proti paradentóze

Myrhová silice je také dobrou prevencí proti paradentóze, proto se stává také součástí ústních vod a zubních past. Myrhová silice je nepostradatelné pro své protizánětlivé, protiplísňové a antiseptické účinky. Také má schopnost odstraňovat zápach z úst a dezinfikovat ústní dutinu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22000 (zdravotnimagazin.cz#5892)


Přidat komentář