Rakovina prsu - co dělat

Rakovina prsu a jak se zachovat. Jednoduchý návod jak se zachovat v případě diagnózy rakoviny prsu neexistuje. Ale v každém případě platí, že pacientka potřebuje podporu a ujištění, že ani změna jejího vzhledu vztah neohrožuje.

Rakovina prsu a jak se zachovat

První reakce ve chvíli, kdy se o rakovině prsu své manželky nebo přítelkyně partner dozví? Je to okamžik, kdy jsou všichni konfrontováni faktem vážného onemocnění, které může ohrozit život.

Rakovina - nutnost se vyrovnat

Pacientka i partner a rodina prožívají šok, nemohou tomu uvěřit, často doufají v omyl lékařů, hledají viníka a postupem času se s faktem rakoviny prsu vyrovnávají.

Partner se často cítí bezmocný

To je pocit, který prožívá i sama pacientka.

Jednoduchý návod jak se zachovat v případě diagnózy rakoviny prsu neexistuje

Ale v každém případě platí, že pacientka potřebuje podporu a ujištění, že ani změna jejího vzhledu vztah neohrožuje. Vše záleží na tom, jaký vztah spolu partneři měli před onemocněním.

Velmi vhodným postojem je aktivní přístup k onemocnění

ten částečně umenšuje pocit bezmoci.

Rakovina prsu přináší do života změny

limituje některé aktivity, omezuje život rodiny i páru, včetně intimního života. I o tom je dobré komunikovat.

Samozřejmě je nutné respektovat rozhodnutí pacientky

do jaké míry chce o věcech spojených s léčbou hovořit a s kým.

Co by měl zejména partner dělat v případě diagnózy "rakovina prsu" u své partnerky

  • Ani v těch nejhorších chvílích neberte nemocné partnerce víru v možnost uzdravení a nezapomeňte, že i po vyléčení v ní zůstává strach, zda se rakovina prsu nevrátí.
  • Mějte na paměti, že tělesný kontakt (pohlazení, obejmutí, mazlení i milování...) je pro nemocnou ženu velmi potřebný.
  • **Povzbuzujte ji k jakékoliv aktivitě, kterou je schopna vykonávat. Pocit takové schopnosti ji dodá sílu, sebejistotu a hlavně chuť se s nemocí poprat.
    **
  • Mluvte o svých pocitech, strachu a obavách. Ujistěte partnerku, že za každých okolností jí budete oporou.

Prevencí jsou pravidelné preventivní prohlídky, minimálně jednou za dva roky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22718 (zdravotnimagazin.cz#7622)


Přidat komentář