Rázová vlna Praha

Pokud vás trápí artróza, jistě vám nemusíme vysvětlovat, jak je toto onemocnění kloubů nepříjemné. Není však potřeba čekat, až na vás přijde řada a dostanete náhradní kovový kloub. Existuje totiž léčba, která je neinvazivní a bezbolestná a vysoce účinná.

Máte problémy s klouby? Trápí vás artróza? Degenerativní procesy v kloubní chrupavce, to je věc velmi nepříjemná, která někdy skončí dokonce i operací a umělým kloubem. Existuje však také účinná neinvazivní léčba artrózou postižených kloubů, jež se nazývá terapie rázovou vlnou. Terapii rázovou vlnou je dále možné používat například na tenisový loket, zánět Achillovy šlachy, omezení hybnosti ramenního kloubu, zánět paty či problémy s patní ostruhou a jiné. Tuto léčbu nabízí **chirurgická a ortopedická ambulance na adrese : Říčany - Haškova 487, Praha
**

Terapie rázovou vlnou a biologická léčba artrózy - Praha

Terapii rázovou vlnou a také biologickou léčbu artrózy v Praze a okolí nabízí chirurgická a ortopedická ambulance ** v Říčanech**. Ambulance se nachází těsně za okrajem Prahy a je dobře dostupná také díky MHD. Chirurgická a ortopedická ambulance v Říčanech se v rámci odbornosti svých lékařů specializuje především na léčbu radiální rázovou vlnou a biologickou léčbu krevním sérem. Tyto metody s vysokou účinností léčí kloubní problémy a také záněty a poranění svalů a šlach.

Moderní metody léčby kloubů, bolesti zad, zánětů šlach apod. používané v chirurgické a ortopedické ambulanci v Centru zdraví u Bílého lva v Říčanech si celosvětově rychle získávají na oblibě pro svoji vysokou účinnost a minimální invazivnost. Předpokladem pro dosažení efektivních výsledků léčby těmito terapiemi jsou konkrétní zkušenosti a znalosti lékaře, bez kterých by ani tyto pokrokové a moderní metody neskýtaly záruku pozitivních výsledků. Předností ambulance v Říčanech je mimo jiné i to, že všechny aplikace během terapie jsou prováděny jedním lékařem, který tak průběžně sleduje vývoj choroby, průběh a výsledky léčby a na tomto základě je schopen stanovit optimální intervaly aplikace a dávkování léčby. Chirurgická a ortopedická ambulance v Centru zdraví u Bílého lva je vybavena špičkovým švýcarským zařízením a disponuje také vlastním RTG pracovištěm.

Pokud máte problémy s klouby, neváhejte oslovit profesionály z chirurgické a ortopedické ambulance v Říčanech, kteří vám nabídnou vhodnou formy léčby vašich problémů přímo vám na míru. Potřebné kontakty přikládáme. Více informací zjistíte také na internetových stránkách chirurgické a ortopedické ambulance.

MUDr. Dalibor ZEMAN, internetové stránky:** Rázová vlna Praha www.klouby.com **

e-mail:** dalibor.zeman@atlas.cz**,

telefonní číslo:** +420 603 536 937**,

adresa: Haškova 487/3 251 01 Říčany

 

Co je to terapie rázovou vlnou?

Terapie rázovou vlnou spočívá v působení rázových vln na nemocné místo. Speciální přístroj mění vzduchovou vlnu v akustickou radiální vlnu. Hlavice aplikátoru pak akustickou radiální vlnu přenáší na bolestivé místo a to do hloubky. Aplikací rázové vlny se v postiženém místě zlepšuje mikrocirkulace a metabolismus. Rázové vlny umožňují rozpuštění vápenných fibroblastů a také podporují produkci kolagenu. Dále snižují napětí v tkáni a mají analgetický efekt. Jinými slovy rázová vlna v postiženém místě zlepšuje prokrvení a podporuje proces regenerace postižených buněk.

Kdy se používá terapie rázovou vlnou?Sonda Power Plus

Rázovou vlnou se nejčastěji léčí tenisové lokte, patní ostruhy, bolestivá ramena, bolesti zad, některé typy artróz a záněty Achillovy šlachy. Obecně je terapie rázovou vlnou vhodná k léčbě poškozených úponů šlach, ošetření měkkých tkání v blízkosti kosti, bolestivých zánětů i poúrazových stavů pohybového aparátu. Terapii rázovou vlnou je vhodné použít především v těchto případech:

 • Bolesti způsobené artrózou kolenního kloubu
 • Bolesti svalového úponu na vnitřní straně lokte
 • Bolesti svalového úponu na vnější straně lokte – tzv. tenisový loket
 • Bolesti zad
 • Zánět Achillovy šlachy
 • Záněty paty, ostruha patní kosti
 • Omezení pohybu a bolest ramenního kloubu
 • Bolesti úponů pod vnější horní hranou kosti pánevní
 • Bolest v nadkolení nebo podkolení

Jak se provádí aplikace léčby rázovou vlnou?

Pokud byste rádi podstoupili** terapii rázovou vlnou**, nemusíte se bát, že byste museli trávit dlouhou dobu v nemocnici či na lůžku. Terapie rázovou vlnou totiž není nijak časově náročná a ani není potřeba, abyste po ní trávili čas na lůžku, jak by tomu bylo po operaci.

Terapie rázovou vlnou se provádí ambulantně a jedna aplikace trvá jen několik minut. Obvykle se provádí šest aplikací terapie rázovou vlnou v rozpětí několika týdnů. Léčba patních ostruhIntervaly mezi aplikacemi určuje lékař vždy podle aktuálního stavu pacienta, například podle vývoje choroby, resp. podle průběžného vyhodnocování výsledků léčby rázovou vlnou.

Jaké jsou výhody terapie rázovou vlnou?

Mezi největší** výhody terapie rázovou vlnou** patří velmi** vysoká účinnost** této metody, která je okolo 95 %, což je velmi vysoké číslo s jinými metodami naprosto nesrovnatelné. Další výhodou terapie rázovou vlnou je její neinvazivnost. Terapie je také časově velmi nenáročná a nezatěžuje pacienta v období léčby žádnými výraznými omezeními. Terapie rázovou vlnou je naprosto** bezbolestná**. Občas se mohou objevit nepatrné vedlejší účinky, jako jsou lokální otok, modřina nebo dočasně zvýšená citlivost v okolí aplikace terapie.

Co je to biologická léčba artrózy?

Při** biologické léčbě artrózy** se využívá molekulárních vlastností krevního séra. Metoda biologické léčby artrózy je od roku 1998 registrovaná a používaná v Německu, odkud se postupně rozšířila do dalších zemí po celém světě. V České republice je tato metoda spíše novinkou, neboť se zde zatím používá přibližně 2 roky a to pouze v certifikovaných centrech. Metoda biologické léčby artrózy využívá k léčbě vlastní biologický materiál pacienta a to krevní sérum. Krevní sérum se získá kultivací a zpracováním pacientovy vlastní žilní krve. Krevní sérum se aplikuje do příslušného kloubu jedenkrát až dvakrát týdně.

Proč se pro léčbu kloubních problémů využívá krevní sérum?

Biologická léčba artrózy** krevním sérem** ( která se nazývá** Orthokine** ) z vlastní pacientovy krve se využívá proto, že vlastní krevní sérum má výrazný protizánětlivý efekt, velmi napomáhá regeneraci a zároveň u pacienta podporuje tvorbu vlastního kolagenu.

Krevní sérum umožňuje:

 • mnohonásobně zvýšit obsah protizánětlivých složek v kloubu a také eliminuje bolest a zánět v kloubu
 • stimulovat v kloubu přirozenou regeneraci
 • podporovat tvorbu kolagenové síťky v těch místech kloubu, kde je přirozená regenerace výrazně snížená nebo úplně chybí.

Pro koho je vhodná biologická léčba artrózy?

Biologická léčba artrózy vlastním krevním sérem je vhodná především při těchto potížích a nemocech:

 • artritida při artróze prvního až třetího stupně velkých kloubů, jako jsou kolena, kyčle, ramena a lokty
 • artróza drobných kloubů na rukou a na nohou
 • bolestivý syndrom bederní, hrudní nebo krční páteře - výhřezy plotének, dráždění nervů kompresí, bederní protuze, prolaps a stenóza, artróza páteře
 • bolesti či obtíže po zlomeninách a operacích, například artroskopiích kolen, ramen, operacích křížových vazů, menisků aj.
 • svalové ruptury nebo záněty šlach včetně Achillovy šlachy, potíže či bolesti po operaci Achillovy šlachy aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23253 (zdravotnimagazin.cz#10426)


Diskuze a zkušenosti

Stanislava Skalníková | 01.08.2014 18:51
Re: Rázová vlna Praha Dobrý den prosím o sdělení ceny za rázovou vlnu, mám problémy s patní ostruhou. Děkuji Skalníková

Milan Bolehovský | 03.05.2016 20:17
Kolik stojí jedna terapie léčby patní ostruhy ,vážně o tom uvažuji.Pokud se nedostaví kýžený výsledek platí se i za další aplikaci?


Přidat komentář