Reflexologie - masáž nohou a chodel

Jedná se o jemnou masáž nohou a chodidel pomocí rukou reflexologa, který vytváří tlak na reflexní body. Postupně masíruje nísta, které dle reflexní terapie souvisí s konkrétním zdravotním problémem.

Masáž nohou a chodel

  • Proč si vybrat reflexní terapii?

Je noha mikrokosmem celého těla? Reflexologové říkají, že ano. Dle reflexologie jsou „reflexní body” na noze člověka důležité pro rozpoznání a odstranění problémů, které se nachází jinde na těle. Jsou to problémy spojené především se stresem, migrénou, premenstruačním syndromem, astmatem nebo artritidou. Určitě je reflexní terapie vhodná i jako doplněk další léčby.

## Reflexologie - průběh masáže

Jedná se o jemnou masáž nohou a chodidel pomocí rukou reflexologa, který vytváří tlak na reflexní body. Postupně masíruje nísta, které dle reflexní terapie souvisí s konkrétním zdravotním problémem. Nejčastěji se začíná s levou nohou. Při masáži se obvykle nepoužívá žádná přístrojová technika, ale pouze masážní oleje, vonné vody, případně kaučukové nebo plastové masážní pomůcky.

Reflexologie - strávený čas

Masáž trvá obvykle od třiceti do šedesáti minut jednou týdně a později dle potřeby.

Reflexologie - pro koho není určena

Reflexologie je obecně považována za bezpečnou. Jestliže však máte poraněné nohy, krevní sraženiny, vředy nebo nemocné cévy, tak je vhodné se nejprve poradit s lékařem. Stejná rada platí i pro těhotné ženy, u kterých při stimulaci nohou můžou nastat komplikace.

Reflexologie - vedlejší účinky

Nejsou známy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21872 (zdravotnimagazin.cz#5594)


Přidat komentář