Rehabilitace a masáže Stará Boleslav

S pomocí rehabilitace se dají zmírnit či odstranit bolestivé obtíže, jakými mohou být bolesti zad, poúrazové stavy, bolesti kloubů. Pro zvýšení účinku se často kombinuje rehabilitace spolu s odborně provedenou masáží.

Základní obor medicíny

Rehabilitace je základní obor medicíny, který je úzce propojen s řadou dalších odborností. Jedná se o souhrn medicínských preventivních, diagnostických a terapeutických opatření, jejichž cílem je obnovení funkční zdatnosti postiženého člověka.

Možnosti rehabilitace – záda, klouby, úrazy

S pomocí rehabilitace se dají mírnit či odstraňovat bolestivé obtíže, jakými mohou být bolesti zad, poúrazové stavy, bolesti kloubů aj. rehabilitační léčba může v mnoha případech nahradit návykové léky, které nejsou zrovna nijak přínosné pro naše orgány, ale ani naše celkové zdraví a pohodu.

Možnosti rehabilitace – ploché nohy

Možnosti rehabilitace však sahají mnohem dále. Rehabilitace pomáhá i v případě, že Vás trápí ploché nohy – zjistěte příčinu, zvolte vhodnou léčbu a vybírejte ideální obuv. Jen pozor, jste-li rodiči, pak nepodceňujte důležitost kvalitní obuvi také u Vašich dětí. Místo líbivosti a modernosti a pocitu být „in“, dejte přednost obuvi, která je certifikovaná a skutečně vhodná pro malou dětskou nožku.

Rehabilitace léčí

Světové statistiky dokazují, že až 95% lidí trpí problémy, které lze léčit pomocí rehabilitace. Pokud však nedojde k léčení těchto problémů, může u postiženého dojít k závažným nebo trvalým zdravotním komplikacím.

Využití rehabilitace

Jaké využití rehabilitace nabízí? Především se jedná o zkvalitnění pohybového aparátu. Odborně provedená rehabilitace také dokáže ve významném měřítku ovlivnit bolest. Díky rehabilitaci pocítíte snížení svalové únavnosti (i power jóga Vám může pomoci). A v neposlední řadě se Vám mohou zlepšit paměťové schopnosti. Což jistě oceníte v době, kdy například dálkově studujete, potřebujete do sebe „dostat“ nové legislativní změny, pracovní normy, poučky apod.

Masáže

A nyní se pomalu přesuneme k** masážím**. Již v úvodu jsme zmínili vhodnost kombinace rehabilitační léčby s masáží. Nic však nebrání ničemu, abyste si nedopřáli masáž zcela samostatně. Masáže, jako takové, se mohou pochlubit nejen zdravotními, ale také relaxačními účinky. Vyloženě Vás tedy nemusí nic bolet, přesto si na masáž můžete zajít. Co „můžete“, je dokonce přínosné pro Vás, Vaši psychickou pohodu, abyste toho využili. Jsme-li totiž vnitřně v nepohodě, disharmonii, jen těžko můžeme podávat maximální možné výkony (fyzické i mentální).

Masáže – investice do nich se vyplatí

A pokud si možná říkáte, proč jít na masáž, že to jsou jen vyhozené peníze, kterých zrovna dostatek nemáte, pak zvažte veškeré přínosy masáže. Financí možná dostatek nemáte, ostatně, kdo má, ale po masáži, jako by se do Vás vlila nová energie, lepší nálada. A s větší silou, odhodláním, lepším naladěním, bezpochyby budete šikovnější, rychlejší a výkonnější, dokonce i kreativnější, než, když zabřednete ve stereotypu dění. Svým způsobem Vám tak masáže mohou dopomoci k více penězům, vyššímu výdělku. Rozhodně to stojí za uvážení. A jak se říká, za vyzkoušení nic nedáte, pomineme-li samozřejmě částku za masáž a nějaký ten čas, který budete muset ukrojit z Vašeho volného času. Co je však pro Vás důležitější, současná jistota, která však do značné míry jistotou není, protože nic není jistého? Nebo možnost být lepší, spokojenější, zdravotně silnější a odolnější apod.?

Masáže nejen pro sportovce

Také si můžete říkat, že pro Vás masáže vlastně nejsou, protože nejste aktivním sportovcem. Masáže však nejsou přímo určené jen pro ryze aktivní jedince, co provozují určitý sport. Masáže přináší úlevu všem, ať už vykonáváte fyzickou nebo psychickou práci. Mnohdy dokonce představuje psychická práce více „škody“, dál-li se to tak říci, více neplechy, než práce fyzická.

Masáže přinesou úlevu všem, bez rozdílu práce

Jakou práci vykonáváte Vy sami? Je Vaše povolání tzv. za stolem, kdy pracujete na počítači, notebooku a neodtrhnete oči od monitoru po dobu šesti i více hodin? Nebo pracujete ve výrobě, kdy jsou na první zdání zaměstnány spíše Vaše oči, které musí vše zkontrolovat, aby jim nic neuniklo? Jenže u pásu stojíte, či sedíte, a to také de facto bez hnutí, krom přestávek na svačinu, oběd, toaletu. Nebo pracujete čistě fyzicky ať už s jakýmkoli nářadím? Ve všech případech si můžete vědomě, ale i nevědomě „huntovat“ tělo, a tím i celkové zdraví.

Aby masáž byla skutečně účinná

Řekne-li se masáž, pak se každému z nás může vybavit jiný** typ masáže**. Někomu hned „skočí“ před oči masáže, u kterých to vypadá, že „lámou kosti“. Jiný si zase pod masáží představí příjemné místo s tlumeným světlem, uklidňující hudbou a něžnými doteky. V obou případech se o masáž jedná, o tom není pochyb. V prvním případě jde o zdravotní masáž protahovací a uvolňovací. V případě druhém jde o masáž, která se zaměřuje na uvolnění mysli, duše. Pokud bychom se však chtěli soustředit na masáž, která má ulevit našim bolavým zádům, kloubům apod., pak nám moc, respektive v minimálním měřítku pomůže masáž, která je spíše jen takovým hlazením. Zde je třeba se spíše soustředit na masáže sportovní a klasické.

Sportovní masáže

Ano, označení sportovní masáže v nás asociuje, že se jedná o masáž, na kterou dochází vrchoví sportovci. Ovšem nejen sportovci se mohou z jedinečných účinků těchto masáží těšit. Také „normální smrtelníci“ se mohou objednat na sportovní masáže.

Sportovní masáže – přínosy

Při odborně provedené sportovní masáži si můžeme připravit a prohřát svalstvo před, ale i během sportovního výkonu. Sportovní masáže je prováděna silou a rychle. Žádné lehounké doteky se zde nekonají. Bez provedené sportovní masáže, respektive bez dostatečně prohřátých svalů, by se velmi lehce mohlo stát, že si při samotném výkonu způsobíte úraz, nebo přivodíte jiné zdravotní komplikace. Pokud se objednáte na sportovní masáž ke zkušenému a znalému masérovi, pak se můžete těšit na dosáhnutí harmonie těla jako celku. A pokud si dopřejete masáž pravidelně, pak může dojít i ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu. Sportovní masáž, jako taková, pak léčí, ale i potlačuje případnou bolest, namožené svalstvo aj.

Reflexní masáž

Funkce jednotlivých svalových skupin, ale i orgánů, je možné pozitivně ovlivňovat díky reflexní masáži. Při reflexní masáži masér využívá tlakových reflexních bodů na těle masírovaného. Reflexní masáž se provádí samostatně, nebo v kombinaci například s masáží sportovní.

Klasická masáž

Jen málokdo z nás netrpí bolestí zad, krční páteře, bederní páteře aj. Je to dáno jednak dobou, ale současně i naším životním stylem. Opět bychom se tak mohli ocitnout „na počátku“ našeho povídání, respektive na způsobu našeho osobního i profesního života. To, jak sedíme, stojíme, jak se pohybujeme, respektive, jak uvědoměle máme naše záda, má vliv na to, zda pociťujeme bolest ve zmíněných oblastech, či nikoliv. Pokud začínající těžkosti, bolesti nevnímáme, nepřipouštíme si je, či užíváme na jejich zmínění léky na bolest, pak si pomalu ale jistě zakládáme na horších těžkostech a bolestech. Prevencí, ale i léčbou bolestí, jsou klasické masáže, při kterých se využívá měkkých technik.

Možnosti klasických masáží

V rámci klasických masáží se můžete objednat na masáž celého těla, ale také na částečnou masáž zad – masáž krční a hrudní páteře – masáž celé páteře – masáž dolních končetin – segmentární masáž. I zde platí, že větších účinků dosáhnete, budete-li chodit na masáže pravidelně. Není rozhodně od věci chodit na masáže z ryze preventivních důvodů. Mnohem lepší je vždy prevence, než následné „hašení požáru“, respektive léčba.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21971 (zdravotnimagazin.cz#5824)


Přidat komentář