Relaxační a detoxikační masáže Praha 7

Každý dospělý v produktivním věku si čas od času potřebuje udělat chvilku pro sebe a uvolnit tak nejen mysl, ale i tělo. Načerpá tak novou sílu, kterou nutně potřebuje ke zdolávání dalších životních kroků.

Jak často se vám stává, že si stěžujete na bolesti zad, hlavy, také na ztuhlý krk, nechutenství apod.? Často? A uvědomujete si, že stejné problémy a stejné stížnosti také provádí velice často i lidé ve vašem okolí? Myslíte, že jde o náhodu? To v žádném případě. Prakticky si tyto příznaky a problémy můžeme označit jako civilizační chorobu, kterou trpí většina dospělých v produktivním věku, a zároveň vykonávající běžné zaměstnání. Jak z toho ven a jak si usnadnit život?

Bolest hlavy – civilizační choroba

Bolesti hlavy jsou jakousi civilizační chorobou, jak je uvedeno výše. Avšak více než devadesát procent všech těch nemocných má příčiny nikoliv ve vážných obtížích, ale v obyčejné únavě, stresu a shonu. Slovo obyčejné je ve větě zmíněno pouze pro to, že se jedná o běžný, denní jev, nikoliv v tom smyslu, že jde o zanedbatelné problémy. I když jsou na denním pořádku, a týkají se spousty lidí, jsou velice důležité a řešit se musí. Důvodem, proč nás hlava bolí je většinou stres. Naše psychika, nervy jsou jakoby v křeči, nepracují v pořádku, napětí, které v nich je se tak projeví právě ukrutnou bolestí hlavy. Proto je v tomto případě nutné relaxovat mysl a uvolnit tak tyto problémy.

Význam a účinky masáží pro naše tělo

Masáž toho však umí mnohem více než „jen“ odstranit neúnosnou a chronickou bolest hlavy, mimo uvolnění mysli ji také regeneruje, člověk se po aplikaci cítí příjemně uvolněn, odpočat, svěží a v maximální pohodě. Jakoby problémy odpluly kamsi do neznáma a hlava je lehká a volná. Také svalstvo se zbavilo úmorných bolestí a ztuhlých míst. Navíc pravidelná návštěva masáže pomůže s vašimi problémy s kůží. Pokožka se zpevní, je pružná, vláčná a hebká, bez pupínků, příliš suchých, nebo naopak mastných míst. Regeneruje se veškerý škraloupek na ní a vypadá proto daleko mladší, vitálnější a zdravější. Konkrétní účinky a specifické řešení zdravotních a kosmetických problémů pak nabízí jednotlivé a konkrétní druhy masáží.

Klasická masáž

Klasika mezi masážemi je samozřejmě klasická masáž. Je perfektní jako prevence i jako léčba blokád. Pokud jde samozřejmě o problémy tak zvaně běžné, až tolik nevážné. Silné problémy s pohybovou soustavou, kde jsou viníkem vážené choroby, klasická masáž nevyřeší. Může však výrazně uvolnit a ulevit tak pacientovi. Pokud se odhodláte klasickou masáž vyzkoušet, měli byste mít na paměti, že před masáží, a to jakoukoli, je nejvhodnější se osprchovat. Pokud tak nemůžete učinit doma a v poklidu se do salonu přesunout, měli byste mít možnost pak v samotném salonu. Pakliže ani tak ne, tak nevěšte hlavu, není to nutné, ale je to lepší pro kvalitnější vstřebávání účinných látek do kůže a těla. Pokud u masáže usnete, nemusíte se masérovi omlouvat. Je na to zvyklí, neboť se mu tak stává často, vzhledem k tomu, že masáž provádí minimálně na sto procent dobře. Tak se totiž zaručeně výborný masér pozná. Neusnete-li však, neznamená to, že je masér nedobrý. Sami musíte cítit skvělý pocit z masáže. Ta by vás neměla ani bolet, ani hladit. Po masáži se cítíte uvolnění a již do konce dne nevykonávejte žádnou těžkou práci. Ideálně si po příchodu domů dejte své oblíbené tepláky, vezměte deku a lehněte si k televizi. Svaly potřebují regeneraci, a pokud tak neuděláte, vystavujete se riziku vážného ztuhnutí svalů.

Anticelulitidová masáž se zábalem

Hledáte-li účinné kosmetické ošetření, které by viditelně zatočilo s celulitidou, pak můžete vyzkoušet anticelulitidovou masáž doplněnou zábalem. Anticelulitidová masáž ve spojení se zábalem je nejen příslibem vyhlazení hrbolků na kůži, ale také zformování postavy. Příjemným bonusem navíc je o poznání** lepší kvalita pokožky**. Principem anticelulitidové masáže se zábalem je stimulace podkožních struktur, díky čemuž následně dojde k obnovení podkožního metabolismu. Výsledkem je, kromě uvedeného, postupný odtok usazených toxických látek a zlepšení krevního oběhu. Boj s celulitidou určitě neodkládejte na měsíce, kdy vyrážíte v krátkých sukních, šortkách, nebo plavkách. Celulitida totiž není jen kosmetickou, ale i zdravotní záležitostí. Může Vás tak potrápit po stránce estetické i fyzické.

Lávové kameny

Pokládání horkých lávových kamenů na pokožku dokonale prohřeje podkoží a klouby a tak se tato technika často doporučuje při léčení pohybového ústrojí a jiných revmatických obtíží. V kombinaci s jemnou technikou je tato metoda řazena mezi vysoce relaxační.

Medová masáž

Med známe všichni jako prostředek proti kašli a nechlazení, málokdo však ví, že jde o velice výborný přírodní detoxikační prostředek pro celé tělo. Medová masáž je spíše jakousi procedurou, která obsahuje jak čištění pleti, tak účinný medový zábal a velice jemnou masáž. Po proceduře bude vaše pokožka pevná, pružná a velice jemná. Navíc perfektně čistá a odpočine si i vaše mysl.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23043 (zdravotnimagazin.cz#10096)


Přidat komentář