Relaxační masáže - Hradec Králové

Máte někdy pocit, že si potřebujete odpočinout, ulevit si a odbourat stres a napětí? Tak si zajděte na masáž. Je to totiž nejideálnější možnost, jak ulevit svému tělu i psychice. Provedeme vás některými procedurami, které vám udělají dobře.

Proč jít na masáž?

Na tyto metody dnes chodí spousta lidí, protože si uvědomili, že pokud v životě pracují, tak musí najít i čas na odreagování. To představuje forma relaxace, kterou si sami vyberou. Masáž ale pomůže vždy, pokud se zvolí správný typ na daný problém, který může být fyzický, ale i psychický. Pak jsou ale lidé, kteří masáž ještě nevyzkoušeli. Buď k této proceduře nenašli cestu, vyloženě ji nepotřebují, ale je spousta těch, kteří se stydí. To ale není na místě. Masér je zvyklý na svoji práci, denně provádí masáže, tudíž je zvyklý na spoře oděná těla, takže se před ním nemusí člověk stydět. Někdy bývá stud zapříčiněn také tím, že člověk neví, jak se v dané situaci chovat. Proto vás seznámíme s tím, jak se zachovat, když jdete na masáž poprvé a dáme vám i několik typů na různé masáže.

Jak se připravit na masáž?

Pokud jdete poprvé na masáž, tak se samozřejmě neostýchejte na nic zeptat. Chcete-li se ale cítit uvolněně, tak se osprchujte, protože když se cítíte čistí, tak snadněji budete vnímat účinky dané procedury. V této souvislosti se pak nabízí i osprchování teplou vodou. Ta totiž otevře póry, které pak lépe vstřebají jednotlivé masážní přípravky. Rovněž se více uvolníte a masáž si více užijete. Nezatěžujte své tělo žádnými krémy, pokud jdete na masáž obličeje, tak se odličte, protože dekorativní kosmetika by vytvářela bariéru. Před masáží se také moc nepřejídejte, abyste se necítili těžcí a masáž si tak neužili. Před procedurou vám masér řekne, jak se máte připravit, což záleží na dané charakteristice. Pokud máte vyloženě nějaký problém, tak jej sdělte masérovi, ať se to týká bolesti nebo třeba alergie na nějakou kosmetickou složku.

Relaxační masáž

Jak název napovídá, tak se jedná o speciální metodu, která vás má uvolnit. Je to procedura, kdy se masér zaměří na celou plochu těla, aby se kompletně uvolnilo. Jednotlivé doteky jsou velmi jemné, protože není zapotřebí napravovat nějakou bolest. Při masáží se mohou využívat i masážní olejíčky, které příjemně voní a také vaši pokožku zvláční.

Klasická masáž

Zde se pracuje hlavně s daným problémem. Pokud vás bolí záda, tak se masér zaměří na danou oblast a rozmasíruje vám bolestivé místo. V této fázi je možné využít různé zvláčňující přípravky. Pokud se ale má jít více do hloubky, tak je lepší žádný přípravek nepoužít, protože po drsnějším povrchu se lépe hmat zahloubí do kůže a tím pádem se místo rozmasíruje.

Havajská masáž

Tato metoda, také nazývána** Lomi-Lomi**, vás zavede na místo, po němž je pojmenovaná. Jednak díky esencím, které vyluzují éterické oleje, takže se místnost provoní. Pak se atmosféra podpoří i tématickou hudbou. Samotná masáž je pak prováděna rytmickými pohyby, které mají rovněž původ v havajských končinách. Díky všem těmto faktorům se uvolní vaše mysl, podpoří se aktivita lymfatického systému a tím pádem se detoxikuje organismus. Rovněž se vám uvolní celé tělo a podpoří se i duševní stránka, takže odejdete z masáže uvolnění a s novou sílou.

Medová masáž

Med má blahodárné detoxikační účinky. Při proceduře vám masér polévá pokožku teplým medem a následně vám roztírá tuto hmotu po kůži, s níž ji i masíruje. Tím, jak se med dostává do pokožky a pak zase na povrch, tak spolu „vytahuje" i škodlivé látky, tudíž vaše tělo čistí i od toxinů i několik let zanesených. Proces je velmi příjemný, protože med je tužší hmota, kterou vnímáte velmi intenzivně a to zejména, když je teplá. Vaše pokožka je po použití vláčná, jemná a sametově hebká.

Ruská masáž

O této metodě jste toho asi moc neslyšeli, protože není tak častá. Jedná se o proceduru, která dokáže zpevnit a zeštíhlit tělo. Jedná se o systém pohybů, které mají svůj rytmus a hloubku, čímž se zaciluje na daná místa tak, aby se pokožka prokrvila, očistila a tím pádem se i zpevnila a zbavila tuků. To má za následek štíhlejší tělo a eliminaci celulitidy. Masáž můžete podpořit i zábalem, kdy se účinky obou procedur znásobí.

Sportovní a rekondiční masáž

Tento typ masáže je určen pro sportovně založené osoby, ale nemusí to být nutně vrcholoví sportovci. Co se týká aplikace, tak se jedná hlavně o dvě oblasti. Jednak se díky masážím svaly připraví na sportovní zátěž, tudíž se preventivně eliminuje riziko namožení či natržení svalu. Vy pak budete lépe rozhýbaní a tím pádem budete výkonnější. Po sportu se ale stává zase, že jsou svaly namožené a vy se nemůžete hýbat. Blahodárné účinky masážních doteků vám pak uvolní celé tělo, takže se jedná o příjemnou relaxaci po sportu a to klidně i druhý den.

Masáž lávovými kameny

Lávové kameny mají tu funkci, že díky jejich teplu se dostává energie do těla a dokáže zde vyrovnávat vnitřní energetické dráhy, tudíž se odstraňují negace, které způsobují nemoci. Pokud jsou energetická centra v rovnováze, tak se snadněji udržuje i váš zdravotní stav a vy jste více imunitně silnější. Samotné lávové kameny jsou pak nahřáté asi na 40°C a pokládají se vám na kůži, což je velmi příjemné.

Zábaly

Vaše tělo se zabalí do hutné hmoty a vy budete jen relaxovat. Do pokožky se dostávají blahodárné účinky, které zábal obsahuje. Jedná se o jakousi masku pro tělo, to znamená, že pokožku vyživuje do hloubky více než krém. Zábal pak dokáže tělo detoxikovat, vpraví do něj výživné složky, které ji zjemní, vyhladí a provoní.

Reiki

Co pro vás znamená dotek? Je to vysílání určité energie, které vám dodává druhá osoba. Už jenom pohlazení dokáže zklidnit vaši mysl, odbourat stres a to má hodně společného i s tím, jak jste na tom s imunitou.** Reiki** je pak založené na systému, že pomocí doteků, kdy se vám na tělo přikládají ruce a tím se stimulují energetická centra v těle. To se pak dostává do optimálního stavu, které je více odolné proti nepříznivým vlivům a vy jste více v pohodě.

Aplikace ušních svící

Hlavním cílem působení ušní svíce je „vytahování" ušního mazu. Vy si lehnete na bok a do ucha, které je směrem ke stropu, se zasadí svíce. Ta se na druhém konci zapálí a tím se uvolňují i jednotlivé složky, které svíce obsahuje. Kromě uvolnění mazu se nabízí i odstranění bolestí hlavy, rýmy a nachlazení či se navodí lepší duševní pohoda.

Účinky masáží jsou nejvíce podpořené, pokud je navštěvujete pravidelně. Udělejte si proto jednou za čas volno jen pro sebe a relaxujte při příjemných zážitcích, které vám pomohou se zbavit stresu, napětí a pomohou vám i k lepšímu vzhledu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23024 (zdravotnimagazin.cz#10056)


Přidat komentář