Řimbaba obecná - Pyrethrum parthenium

Řimbaba obecná obsahuje vonné silice s pinenem a bornylacetátem, seskviterpenové laktony (parthenolid, chrysanhemonin), deriváty acetylénu, pyrethrin, třísloviny a další látky.

Řimbaba obecná

Kopretina řimbaba se již od nepaměti používá jako osvědčený prostředek proti horečce, zánětům, migréně a artróze. Bylina upoutala pozornost badatelů poté, když se zjistilo, že má preventivní účinek proti rakovině kůže.

Lidové povědomí

Řimbabě obecné se také říká kopretina řimbaba, řimbaba, kopretina římská.

Řimbaba obecná - sběr a sušení

U řimbaby obecné sbíráme nať a květy na počátku kvetení. Sušíme v menších vrstvách na slunci nebo při umělé teplotě do 40°C.

Řimbaba obecná - účinné látky

Řimbaba obecná obsahuje vonné silice s pinenem a bornylacetátem, seskviterpenové laktony (parthenolid, chrysanhemonin), deriváty acetylénu, pyrethrin, třísloviny a další látky.

Řimbaba obecná - použití

Řimbaba působí proti horečce, rozšiřuje cévy, snižuje bolest, podporuje žaludeční aktivitu, působí protirevmaticky, proti migrénám, slabě projímavě, používá se při menstruačních bolestech či v šestinedělí.

Příprava čaje

1 – 2 čajové lžíce sušených listů řimbaby zalijeme 250 mililitry vroucí vody. Necháme vyluhovat a poté pijeme 2x až 3x denně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22275 (zdravotnimagazin.cz#6727)


Přidat komentář