Ruční a přístrojová lymfodrenáž - Praha

Pokud byste rádi zbavili své tělo nečistot a toxických látek, patří mezi nejúčinnější metody lymfodrenáž. Kvalitně provedená lymfatická masáž je příjemná, pomůže zbavit tělo nežádoucích látek a celkově posílí Váš organismus.

  • Jak již název napovídá, lymfodrenáž je jemná masážní technika, která pozitivně ovlivňuje náš lymfatický systém.

Lymfatický systém je složen z lymfy nebo také mízy, dále mízních cév, uzlin a lymfatických orgánů. Lymfatický systém má za úkol především zachytávat různé cizorodé částice, rakovinové buňky, toxiny, apod. Z uvedeného vyplývá, že správně fungující lymfatický systém přímo ovlivňuje vznik infekcí, nemocí a má celkový vliv na lidský organismus. Lymfatický systém v podstatě náš organismus detoxikuje. Při nezdravém životním stylu, s nesprávnou životosprávou a nedostatkem pohybu, může lymfatický systém trpět a nesprávně fungovat. Díky dobře provedené lymfodrenáži je možné lymfatický systém opět vrátit do kondice, dokonce zvýšit jeho výkonnost a zbavit tak tělo toxických látek. Lymfodrenáž může být prováděna jak manuálně, tak i za pomoci speciálního přístroje.

Ruční a přístrojová lymfodrenáž - Praha

Máte-li zájem o** zpevnění Vaší pokožky, redukci celulitidy,** či pomoc při bolestech zad, otékání nohou apod., doporučujeme Vám navštívit Studio Linea, které se na vše zmiňované specializuje.

Současně s lymfodrenáži (lymfatické masáže) pak nabízí Studio Linea další služby, jako jsou:

  • kosmetika - čištění pleti ultrazvukem
  • klasické masáže - šíje a zad
  • parafinové zábaly rukou
  • kavitace, lipolýza
  • liposukce - bezbolestná liposukce

Nabídka je opravdu široká a** Studio Linea ** se snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc. Pro jejích odpovědný přístup Studio Linea můžeme jen doporučit. Nabízené služby je možno objednat přímo na adrese: ** **

Studio Linea: Ječná 37/ V Tůních 1, Praha 2, 12000
Telefonní kontakt:** +420 604 444 846**
Emailové spojení:** objednavky@studiolinea.cz**
Více informací o ruční a přístrojové lymfodrenáži - Praha naleznete zde:http://studiolinea.cz

Dále bychom Vás chtěli informovat o tom, že provozovatelka Studia Linea Jitka Bičíková vydala knihu Otoky a záhadná lymfa aneb pravé příčiny celulitidy, obezity a neúspěšných pokusů zhubnout.

Tuhle velice zajímavou knihu si můžete zakoupit přímo ve Studiu paní Jitky Bičíkové IP Pavlova, nebo v každém dobrém knihkupectví.

Více informací o téhle knize naleznete na stránkách:http://zahadnalymfa.wbs.cz

Ruční lymfodrenáž - Praha

Klasická** manuální lymfodrenáž** je poměrně příjemná, jemná, masážní technika, která se může provádět za zvuků relaxační hudby a hořících svíček. Dobře provedenou lymfodrenáží se ovlivňuje nejen** lymfatický systém**, ale také nervový systém, příčně pruhované svalstvo, detoxikuje se tělo, podporuje se imunitní systém, apod. Samotná masáž se provádí lehkými tahy, pomalými kruhovými hmaty, tlakem na kůži a určitá místa. Kruhové hmaty se provádí dlaněmi nebo prsty v pravidelně se opakujícím intervalu. Masáží se aktivují zakončení mízních cévek, jež následně odvádí periferní mízu do sběrných uzlin. Lymfodrenáž nachází své místo také v kosmetice, kdy se mechanicky rozvolňují tuková ložiska a odvádí se tekutina, která se na ně váže. Jak je již zmíněno, lymfodrenáž je velmi jemná a příjemná masážní technika, při které můžete relaxovat a odpočívat.

Přístrojová lymfodrenáž - Praha

Přístrojová masáž má obdobný terapeutický význam jako lymfatická masáž manuální. Jedná se o velice moderní formu masáže, která musí být prováděna kvalitními a ověřenými přístroji. I zde je cílem masáže obnovovat, podporovat činnost lymfatického systému a vytvářet vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem. Přístrojová masáž v podstatě napodobuje klasickou manuální masáž. Během přístrojové masáže se o stimulaci lymfatických cév stará speciální přístroj opatřený návleky na končetiny se systémem komor, které se postupně naplňují vzduchem. Vháněním vzduchu do jednotlivých komor vzniká přerušovaná komprese neboli tlakové působení. Před aplikací přístrojové masáže je nutné vždy tzv. otevřít nebo také uvolnit hlavní uzliny vhodnou masáží, aby mohla míza odcházet a masáž byla účinná a bezpečná.

Proč si nechat aplikovat lymfodrenážmasáž

O většině důvodů, proč si dopřát tuto jemnou masérskou techniku, je již výše v článku zmíněno. Jedná se především o vynikající prostředek k detoxikaci organismu. Vzhledem k tomu, že jsme v současné době denně vystaveni působení mnoha chemických látek, je detoxikace organismu pro naše zdraví důležitá. I když je zdravé tělo schopné většinu toxických, nežádoucích látek vyloučit, některé se přesto postupně hromadí a mohou způsobovat nejrůznější zdravotní problémy. Nežádoucí látky se do těla dostávají především nezdravou zdravou, ze znečištěného ovzduší, prostřednictvím** syntetických léků**, apod. Lymfodrenáž patří mezi nejúčinnější techniky, jak se zbavit toxických a jiných odpadních látek.

Kdy může lymfodrenáž pomoci

I když je lymfodrenáž ideální i jako prevence, lze ji s úspěchem použít při konkrétních zdravotních problémech. Tato jemná masérská technika pomáhá účinně odstranit otoky končetin, bolesti hlavy, problémy s únavou. Lze ji použít také jako doplněk při léčbě vážnějších onemocnění, po úrazech, operacích, apod. Je vhodná při bolestech svalů, páteře, při problémech s nadváhou, u otoků obličeje, migrén, při problémech s dýcháním bez zjevné příčiny, při pocitu těžkých nohou, či při snížené imunitě. Lymfodrenáž je také účinná v kosmetice, kdy působí proti celulitidě, působí proti tvorbě vrásek, při akné a celkově zlepšuje kvalitu pokožky. Lymfodrenáž může být vhodnou podpůrnou léčbou při mnoha zdravotních problémech. Tato výjimečná, příjemná masáž také pozitivně ovlivňuje psychiku, jelikož si při ní odpočinete, relaxujete a zbavíte se stresu a napětí. Pokud trpíte nějakým závažnějším onemocněním, je dobré se o aplikaci lymfodrenáže poradit s lékařem. Je několik případů, kdy se lymfodrenáž v žádném případě nedoporučuje.

Kontraindikace lymfodrenáže

V první řadě je nutné se v den, kdy má být lymfatická masáž prováděna, vyhnout fyzické námaze, teplé koupeli, sauně či jiné další masáže. V den kdy má být tato masáž prováděna se také doporučuje vypít během dne minimálně 2 – 3 litry vody.

Zavodnění organismu je vhodné i den před lymfodrenáží. Lymfodrenáž je zcela nevhodná během těhotenství, při vysokém krevním tlaku, při onkologickém onemocnění nebo při zvýšené činnosti štítné žlázy. Nedoporučuje se také při kožním onemocnění, při epilepsii, u těžkých srdečních vad, u anginy pectoris, při silné a bolestivé menstruaci. Jak je již zmíněno, pokud trpíte nějakým vážnějším onemocněním, je třeba se o vhodnosti aplikace lymfodrenáže poradit s ošetřujícím lékařem. Lymfatická masáž není také vhodná pro osoby s implantáty. Je třeba mít také na paměti, že lymfatická masáž nesmí být nijak nepříjemná a nikdy nesmí být bolestivá.

Pokud si přejete zlepšit svůj zdravotní stav pomocí lymfatické masáže, je dobré absolvovat minimálně deset procedur během šesti týdnů. Aby měla lymfodrenáž opravdu význam a terapeutický účinek byl co největší, není špatné ji i poté alespoň jednou měsíčně zopakovat. Lymfatická masáž není nijak omezena věkem a je vhodná například i pro často nemocné děti. U dětí platí, že by měly být masírované za přítomnosti rodičů. Během aplikace lymfodrenáže je možné dětem číst, pustit DVD s pohádkami, apod. Jak je již zmíněno, lymfodrenáž urychluje hojení po úrazech, operacích, podporuje lepší regeneraci po náročném fyzickém výkonu, má vliv na hubnutí, apod. Samotná procedura trvá většinou 60 minut, přičemž ceny se mohou u jednotlivých masérských studií různit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23277 (zdravotnimagazin.cz#10450)


Přidat komentář