Samočistící schopnost pokožky obličeje

Pleť je nutné důkladně každý večer očistit. Mimořádně pečlivě postupujte zejména po velkém nalíčení. A čím později půjdete spát, tím důkladněji pokožku odličte. Vyčistěte a ošetřete ji tak, aby byla ráno co nejsvěžejší.

Pravidelné čištění

Pleť je nutné důkladně každý večer očistit. Mimořádně pečlivě postupujte zejména po velkém nalíčení. A čím později půjdete spát, tím důkladněji pokožku odličte. Vyčistěte a ošetřete ji tak, aby byla ráno co nejsvěžejší. Týká se to všech typů pleti. Mastná a smíšená pokožka potřebuje důkladné vyčištění zejména na noc. Takže si již od mládí zvykněte na péči o pleť před spánkem. Předcházíte tak jejímu stárnutí, pleť je pak svěžejší a pěstěná.

Nejprve odličte oči. Použijte speciální přípravek na odlíčení očí, který rozpouští šetrně a rychle všechna oční líčidla včetně voděodolné řasenky. Jeho složení by mělo mít vliv také na regeneraci kořínků řas.

  • Který odličovací prostředek je pro Vaši pleť nejvhodnější?

Líčení stírejte malým tamponem nebo odličovací vatičkou smočenou v odličovači. Postupujte od obočí směrem dolů. Nadočnicový oblouk očistěte celý, stejně tak i obočí, pokud bylo nalíčené. Pak přejděte k hornímu i dolnímu víčku a řasám. Když nestačí jeden tampon, vezměte další. Pro každé oko použijte vždy čistý.

Potom podle typu pleti aplikujte pleťové mléko a krouživými pohyby vyčistěte (oběma rukama současně) celý obličej a krk. Tamponů budete potřebovat víc, protože velké množství make-upu a pudru musíte setřít několikrát. Pak opláchněte pokožku vlažnou vodou a osušte ji.

Masáž

Ženy se mohou naučit rychlou automasáž obličeje: na konečky rukou naneste pleťové mléko v takovém množství, abyste je mohly rozetřít po celém obličeji. Začněte je nanášet v pěti bodech na čelo, tváře, nos a bradu. Máte-li stejnoměrnou vrstvu po celém obličeji, mohou prsty klouzavě provádět masážní pohyby.

Při masáži je nutná znalost svalů obličeje. V několika tazích, které provedete samy, musíte také respektovat uložení obličejových svalů. Můžete si je procvičit několika tahy, a tak uvolnit nečistoty v pórech, a podpořit samočisticí schopnost pokožky obličeje.

Tlak při následujících pohybech je vždy směrem vzhůru a oblouček, který, se vracíte do původní polohy, je spojovací tlak, který je pouze hladivý. Při kroužení měníte tlak masírujících prstů.

  • Masáž čela

Začněte masáží čela. Prsty položte ke kořeni nosu, odkud tlak začíná. Masírujte čelní sval tak, že kroužíte směrem vzhůru po celé ploše čela až ke spánkům, kde končíte obloučkem ukončeným pod očima. Vraťte se zpět do původní polohy. Masáž čela opakujte 10x až 15x.

Při dalším pohybu vycházejte z polohy prstů na středu obličeje u kořene nosu. Lehkými krouživými pohyby pokračujte směrem k obočí. Kolem očí uplatněte tlak od středu obličeje směrem ven. Při kroužení pod očima, což je spojovací tah, prsty odlehčete, pracujte pouze hladivě. Opět se vraťte ke svrašťovači obočí a masážní pohyby opakujte 10x až 15x.

  • Masáž nosu

Masírujte nosní sval tak, že třetím prstem obou rukou střídavě tlak uplatňujete vzhůru a dolů. Nos masírujte po celé ploše, celá nosní křídla. Pravá ruka pravou polovinu, levá ruka levou.

Masírováním nosu podporujete uvolnění pórů. U velmi mastné pleti můžete tlak zvýšit. Opakování může být početnější, masírujte nos 20x až 30x.

  • Masáž v okolí úst

Obloučkem přes tváře sjeďte ke koutkům úst. Nosoretní rýha končí u nosních křídel, masírujte ji tlakem pouze vzhůru. Lehce se vraťte zpět ke koutkům úst. Některé ženy mají rodově nosoretní rýhu velmi hlubokou, pro ně je tento procvičující pohyb velmi účinný. Opakujte 10x až 12x. S přibývajícím věkem se rýha ještě více prohlubuje. Masáž prováděná od mládí je prevencí proti jejímu prohlubování. Velkou roli hraje také mimika.

Od koutků úst začněte opisovat velké kroužky. Tlakem kroužíte směrem vzhůru a zlehka se vrátíte do původní polohy. Při krouživém pohybu můžete k třetímu a čtvrtému prstu přidat i ukazováček (druhý prst). Lícní sval je velký, proto pohybem prstů zvládnete celou plochu tváří.
Když je čištění pleti masážními pohyby prováděno s citem a znalostí obličejových svalů, pomáhá již od mládí přecházet únavě obličeje a je prevencí proti vráskám.

Co udělat po masáži

Po ukončení čistící automasáže odstraňte pleťové mléko nebo čistící krém vatovými tampony zvlhčenými vlažnou vodou. Smíšenou pleť pak na mastných partiích očistěte adstrigentní pleťovou vodou.

Než si půjdete lehnout

Na noc ošetřete pleť podle typu krémem. Samozřejmě se liší suchá mladá pleť od suché zralé nebo stárnoucí. Mladá pleť nepotřebuje ještě příliš mnoho biologicky účinných látek v krémech. Nesmí být příliš přetěžována.

Bude-li váš spánek hodně krátký, ponechte pleť bez krému až do ranního probuzení, aby nemusela vstřebávat krémy a odpočinula si. Záleží to ovšem na stupni stárnutí pleti. Stárnoucí pleť se bez krému neobejde.

Pokud jste večer pleť dokonale odlíčily a vyčistily, ráno ji stačí pouze opláchnout tekoucí vlažnou vodou a po chvíli můžete nanést denní krém pro ochranu pleti, nebo make-up.

Uvolnění krku

Na krku se u některých žen objevují vrásky již v mládí. Velmi často je to spojeno se zaměstnáním, když pracují se skloněnou hlavou. Doporučuji několikrát v průběhu dne procvičit tyto svaly tak, že několikrát zakroužíte hlavou a krk vypnete. Dopřejte také pokožce krku, aby dýchala, proto nenoste stále oblečení upnuté až ke krku. Platí to především v zimním období. Alespoň doma v teple krk odhalte.

  • Masáž krku

Krk můžete masírovat po vyčištění pleti obličeje, kdy po umytí do pokožky vmasírujte výživnou emulzi, kterou po masáži nechte vstřebat. Pleť hydratuje a vyživuje. Pohyby provádějte směrem nahoru. Aby byly pohyby cílené, pravá ruka začíná na levé straně krku směrem vzhůru a levá ruka střídavě s pravou na levé straně krku. Pohyby opakujte 15x až 20x. Pak krk ošetřete výživnou emulzí určenou pro péči o tělo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21669 (zdravotnimagazin.cz#5087)


Přidat komentář