Škytání

Jednou začas se to stane každému. Nepříjemná škytavka vás přepadne v nejnevhodnější okamžik. Třeba v kině běhěm filmu nebo při svatebním obřadu. Ale obyčejná škytavka obvykle odezní stejně, jako přišla.

Škytání

Pod názvem škytavka zahrnujeme opakované prudké nádechy způsobené mimovolnými stahy bránice a doprovázené mimovolním uzavřením hrtanu. Způsobuje ji podráždění bránice, např. při přeplněném žaludku. Škytající by měl vyhledat lékaře jen tehdy, trvá-li škytavka déle než jeden den nebo se nezvykle často vrací.

Jak na to?

Určitě jste už slyšeli mnoho rad, jak zastavit škytání. Např. zhluboka se nadechnout a zadržet alespoň na deset vteřin dech nebo vypít sklenici studené vody. Někteří lidé věří, že škytavka přestane jakmile postiženého něčím překvapíme - hodíme mu např. za límec klíč nebo kostku ledu. Rada lékařů je mnohem jednodušší a účinnější. Zakrýt si ústa i nos papírovým sáčkem a několik minut do něj dýchat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22555 (zdravotnimagazin.cz#7357)


Diskuze a zkušenosti

esdf | 11.03.2014 16:27
Re: Škytání to nejde


Přidat komentář