Smích lečí

Vědci zjistili, že častěji smějící se lidé jsou mnohem méně náchylní k infarktům a srdečním onemocněním. Smích snižujete krevní tlak, ale přináší také úlevu při migréně a bolestech páteře.

Proč se smát?

Chodíte do práce s hlavou sklopenou a vaše koutky úst směřují radikálně k zemi? Pak nejen že vás může okolí považovat za člověka přísného a odměřeného, ale také o moc ochuzujete své zdraví.

Smích - relaxace

Při smíchu se vaše tělo zcela uvolní, chvění bránice posiluje břicho a zádové svaly se naopak povolí. Minutou intenzivního smíchu ze sebe setřesete únavu i strnulost. Posilujete také obličejové svaly, takže je smích i výbornou zbraní proti vráskám -a zde stačí i pouhé usmívání se.

Smích - posiluje imunitu

Veselé naladění aktivuje v organismu protilátku zvanou imuglobin, který má významný podíl na stavu vaší imunity.

Smích - odstranění sresu

Smích znemožňuje tvorbu stresových hormonů a vyměňuje černé brýle za růžové. Až se vám příště něco nepovede, nebořte hlavu do písku, ale od srdce se tomu zasmějte!

Smích - zvyšuje sexuální apetit

Při smíchu se uvolňují hormony adrenalin a nonadrenalin, které se podílí i na sexuálním vzrušení. Protože také navozuje pocit štěstí a odhání stres, vytváří ideální podmínky pro milostné hrátky. A to není vše! Díky smíchu se mnohem více prokrví vaše tkáně, takže budete ke smyslovým podnětům citlivější.

Smích - odolejnější srdce

Vědci zjistili, že častěji smějící se lidé jsou mnohem méně náchylní k infarktům a srdečním onemocněním. Smích snižujete krevní tlak, ale přináší také úlevu při migréně a bolestech páteře.
Jogíni dokonce věří, že minuta smíchu vám prodlouží život o hodinu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22609 (zdravotnimagazin.cz#7441)


Přidat komentář