Speciální péče o oči

Důležitou roli v péči o okolí očí hraje odličování. Kosmetické firmy nabízí řadu speciálních přípravků určených pro tyto partie. Jedná se o nejrůznější roztoky, krémy, gely, emulze. Nezapomíná se už ani na ženy, které nosí kontaktní čočky.

Starost o oči

Oči jsou bránou do duše. Promlouvají hned „na první pohled“. Vypovídají leccos o člověku, třeba i to, jaký životní styl vede. Pravdou je, že na kůži kolem očí se projevují známky stárnutí nejdříve. Také tmavé kruhy pod očima nevypadají zrovna nejlépe.. Jak o oči správně pečovat?

Jak zakrít tmavé kruhy

Kruhy pod očima mohou být dědičné, nebo jejich vznik podporuje řada dalších okolností. Jedná se především o nedostatek spánku, dlouhodobé namáhání očí, nedostatek vitaminu A, chybné stravování. Tělu musíme dopřát především správnou životosprávu s dostatkem spánku. Na dočasné ulevení očím postačí např. přiložit na nějakou chvíli studené sáčky černého čaje nebo plátky okurky. Na zakrývání kruhů pod očima se používají korektory, které jsou vždy o odstín světlejší než je váš používaný make-up. Korektorů existuje celá řada. Můžeme volit mezi speciálními krycími tyčinkami nebo korektory v tužkách. Po nanesení korektoru je důležité pečlivé rozetření. Malé množství korektoru vklepáváme do míst jemně, protože kůže kolem očí je velmi jemná. Pod korektorem by měl být speciální oční krém.

Odličování

Důležitou roli v péči o okolí očí hraje odličování. Kosmetické firmy nabízí řadu speciálních přípravků určených pro tyto partie. Jedná se o nejrůznější roztoky, krémy, gely, emulze. Nezapomíná se už ani na ženy, které nosí kontaktní čočky. Pro odličování voděodolných řasenek se hodí kosmetické přípravky na bázi olejů, které dobře řasenku rozpouštějí. Oční make-up odstraňujeme šetrně vatou nebo tamponkem namočeným ve vhodném přípravku. Stopy líčidel by měly být dokonale K

Krém

Kůže kolem očí je velmi jemná a choulostivá a obsahuje málo mazových žlázek. Kůže kolem očí není ani příliš pružná, proto se na ni začínají projevovat první známky stárnutí v podobě „vějířků“ a drobných vrásek. Přípravky určené pro pleť kolem očí bývají většinou ve formě krému nebo gelu – právě ten se dobře nanáší. Vždy je lepší je do pokožky lehounce vklepat. Citlivou oblast zvláčňují, vyrovnávají drobné vrásky a zmírňují naběhlá víčka a tmavé kruhy pod očima. K péči o oči patří také nezbytně sluneční brýle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22345 (zdravotnimagazin.cz#6880)


Přidat komentář