Squash

U malých míčků je riziko poranění oka velké, proto by nejen profesionální squashisté, ale i rekreanti měli používat ochranné brýle. Ty snižují riziko oslepnutí nebo těžké vady očí při nehodě až o 60 %!

Nebezpečí poškození zraku

Hrajete rádi squash? A používáte brýle? Ne? Hazardujete se svým zdravím, respektive se zrakem! Squash je totiž jedna z nejnebezpečnějších her, kdy nejčastěji bývají poraněny oči zásahem míčku nebo raketou. Většinou se jedná o tzv. těžká kontuzní poranění zraku. Kontuzní poranění jsou taková, která byla způsobena tupým předmětem, např. squashovým míčkem, který má malý průměr. Squashový míček je menší než míček tenisový. Tenisový míček se při zásahu oka zastaví o okraj očnice, squashový míček nikoli.

Ochranné brýle

U malých míčků je riziko poranění oka velké, proto by nejen profesionální squashisté, ale i rekreanti měli používat ochranné brýle. Ty snižují riziko oslepnutí nebo těžké vady očí při nehodě až o 60 %! V případě zasažení oka míčkem nebo raketou, může být zrak poškozen natolik, že dojde k oslepnutí. V západní Evropě je používání brýlí při squashi naprostou samozřejmostí, u nás se jedná spíše o výjimky. Přitom zrak je nenahraditelný. Nejlevnější kvalitní brýle stojí asi 1000,-Kč, což je určitě menší cena než všechny nepříjemnosti po úrazu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21895 (zdravotnimagazin.cz#5629)


Přidat komentář