Srdeční onemocnění

Vašemu srdci prospívá vitamín E, který je jedním z mnoha antioxidantů (látek bojující proti volným radikálům a onemocněním srdce). Obsažen je zejména v rostlinných olejích a oříšcích.

Široké spektrum jídla

Že srdci prospívá konzumace ovoce a zeleniny, jistě víte. Věděli jste ale také, že česnek brání vzniku ischemické choroby srdeční? Snižuje totiž tvorbu cholesterolu v těle. Také olivový olej snižuje hladinu cholesterolu v krvi a celkově prospívá srdci (obsahuje totiž vitamin E). Máte-li rádi víno, další plus pro vaše dobro. Pravidelné, ale střídmé popíjení kvalitního vína snižuje riziko srdečních onemocnění, prospívá krevnímu oběhu a odbourává cholesterol.

Kardiovaskulární onemocnění

Vašemu srdci prospívá vitamín E, který je jedním z mnoha antioxidantů (látek bojující proti volným radikálům a onemocněním srdce). Obsažen je zejména v rostlinných olejích a oříšcích.

Aloe Vera

Upřednostňujete přípravky a doplňky stravy chránící vaše srdce? Pak si vybírejte takové, které obsahují celý komplex vitamínů a minerálů odhánějících kardiologa. Prospěje vám vitamin A, komplex vitamínů B, vitamíny C a E, beta-karoten, vápník, hořčík, draslík, selen, a lecitin. Výborné jsou také česnekové kapsle.

 

Hledáte-li přírodní léčbu, celý komplex látek bojující za zdraví vašeho srdce najdete v rostlině Aloe Vera. Šťáva z rostliny zabraňuje ukládání cholesterolu v žilách, stabilizuje krevní tlak a podporuje krevní oběh. Obsahuje více než 250 zdraví prospěšných látek a je tedy prevencí mnoha chorob. Šťávu můžete pít ve formě Aloe Vera gelu.

Veselá mysl

Vědci zjistili, že pořekadlo veselá mysl, půl zdraví, platí do puntíku. Ukázalo se, že optimisté mají až o třiadvacet procent menší riziko srdečně-cévních onemocnění. Riziko předčasného skonu je u nich dokonce nižší až o pětapadesát procent. Takže věřte tomu lepšímu a smějte se! Smích totiž posiluje srdce. Jediná minuta srdečného smíchu vám prodlouží život o pět minut.

Láska v srdci

Ne nadarmo je láska spojována se srdcem. Milující osoby jsou šťastnější a samota naopak způsobuje deprese, negativně ovlivňující činnost srdce. Není zde řeč jen o lásce partnerské, ale i rodičovské a přátelské. Osoby, které mají špatný vztah ke svým rodičům trpí častěji vysokým krevním tlakem nebo vážnou chorobou srdce. Také ti jedinci, kteří mají málo přátel, o které se mohou opřít, jsou vystavováni riziku srdečního onemocnění o polovinu více.

Dostatečný spánek

Lidé trpící nespavostí jsou podrážděnější a jejich srdce nepracuje na 100%. Víte, že i krátký spánek v poledne prospívá vašemu srdci? Pokud si třikrát týdně dáte půlhodinového šlofíka, snížíte riziko infarktu nebo kardiovaskulárních nemocí až o 37%. Zvláště to platí u starších osob.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21649 (zdravotnimagazin.cz#5022)


Přidat komentář