Termální akupresurní masáže - Praha 3

Účinky masáží jsou všeobecně známé, ovšem každá z procedur má jistá specifika, která si poradí i s konkrétními problémy a mnohdy se nejedná jen o úlevu od bolesti svalů a kloubů. Co vám konkrétně přináší termální akupresurní masáže?

** Akupresura** vychází z asijských poznatků, které jsou známé svými** terapeutickými účinky**. Podle názvu, který také obsahuje pojem přes (tlak), si můžeme odvodit, že se cíleným tlakem vybízí dané části těla ke správnému fungování. To se pak nemusí týkat jen dané oblasti, na kterou tlak zrovna působí. Vezměte si, že v těle jsou všechny orgány, tkáně a systémy vzájemně propojené, tudíž daný signál na povrchu kůže může dojít až třeba k játrům, ledvinám apod. Navíc pociťujete úlevu, protože se vám nějakým způsobem** uvolňují energetické dráhy v těle**, které, pokud jsou zablokované, v sobě nesou určité negace.

Nyní vás ale seznámíme s masážemi trochu více, abyste věděli, k čemu jsou účinné, jak dlouho trvají, pro koho jsou nebo jak probíhají.

Termální akupresurní masáže – lehátko

Tento typ masáží se provádí na speciálním lehátku, které má v sobě zabudované projektory, jež působí na oblast páteře teplem, tlakem a pomocí infračerveného záření prohřívá tkáně do hloubky. Tím se tak kombinují účinky tradiční masáže a technologií, čímž se celý proces zintenzivňuje.

Lehátko je vyrobeno z trvanlivého a příjemného materiálu, který je velmi komfortní a tím pádem vám zpříjemňuje celou proceduru. Vnitřek lehátka je sestaven tak, aby se co nejlépe působilo na oblast páteře, která bývá zdrojem bolesti zad a problémů s tím souvisejících. Na tyto problémy působí jednak teplo a tlak, ale také infračervené záření, které s rotujícími jadeitovými kameny poskytuje příjemnou a uvolňující masáž. Toto záření je vysíláno o vlnových délkách 4-6 µm, kdy se jedná o optimální hodnotu pro lidské tělo. Právě v této fázi se dostatečně uvolňuje oblast páteře a dlouhodobě se léčí neduhy, které se zády máte. Nemalou devizou je i tichý provoz lůžka, protože při této relaxační metodě samozřejmě chcete mít klid a pohodu, kterou neruší hlasitý provoz výrobku.

Termální akupresurní masáže – pro koho jsou

Lehátko je velmi multifunkční a ve zdravotní indikaci má velký rozsah. Primárně se hodí pro ty, jež mají problémy s páteří. To znamená, že se jim tato oblast napraví a protáhne. Dále se můžou odblokovat i další oblasti, které způsobují nejen fyzickou bolest. Lůžko slouží i k regeneraci těla, jeho očištění a** posílení imunity**. Dále se vám odstraní poruchy zažívacího ústrojí, pročistí se krev, upraví se hladina cholesterolu, poruchy krevního oběhu, problémy s ledvinami či srdeční obtíže. Pokud máte problémy s prostatou, inkontinencí, menstruačními bolestmi, tak i pro vás je lůžko vhodné. Co se týká kosmetických oblastí, tak jestli trpíte na různé ekzémy, akné, hemeroidy nebo chcete zhubnout či se zbavit celulitidy, tak i pro vás je terapie vhodná. Dále se nabízí problémy s bronchitidou, zápalem plic nebo astmatem, nespavostí a odbourání stresu.

Termální akupresurní masáže – pro koho nejsou

Pokud jste těhotná žena, máte fixaci obratlů, při intoxikaci alkoholem či drogami, jste 3 měsíce po operaci nebo máte potíže se srdcem, tak se masáž nedoporučuje. V každém případě svůj zdravotní stav zkonzultujte s lékařem, který doporučí jeho vhodnost či nikoli.

Termální akupresurní masáže – účinek

Předně má lehátko masážní účinky. Při procesu se uvolňují svaly a šlachy kolem páteře, která se tak dostává do správné pozice. Právě oblast páteře je zdrojem častých bolestí zad a pocitu neuvolněnosti či těžkosti. Jen si vzpomeňte, že tyto pocity se pak snažíte napravit různým narovnáváním, masáží krční páteře a různým kroucením. Výsledný efekt je ale mizivý, protože za chvíli se bolesti vrátí a navíc se i prohlubují.** Masážní lehátko** vám ale masíruje i meziobratlové ploténky a páteř se zbavuje nesprávné pozice a strnulosti, kterou díky svým návykům máme.

Lehátko může pomoci již v oblasti chiropraktické, kdy se jedná o různá onemocnění páteře, jež už nejsou ryze civilizačního typu. Jakmile se vám někde skřípne nerv, tak je to velmi nepříjemné a bolestivé. Díky tlaku a vysílání tepla se vám tento problém ale příjemně uvolní. Dochází k tomu i díky prokrvení těla, které má za následek lepší funkci orgánů a podporuje se tak i imunitní systém.

Dalším efektem je i působení jadeitu v projektorech lehátka. Jedná se o kámen s léčebnými vlastnostmi, který je v Číně velmi ceněn. Projektory jsou vyrobené z tohoto nerostu a jsou schopny držet a převádět teplo mezi jednotlivými plochami.

Termální akupresurní masáže – proces

Až půjdete na tento typ masáže, tak je doporučeno vzít si bavlněné oblečení ve světlé barvě, protože pak je účinek optimální. Na lehátku se pak dá nastavit několik programů, které lze aplikovat přímo na váš problém. V lehátku je umístěn vnitřní projektor (z jadeitu), jež projíždí podél páteře od kostrče ke krčním obratlům. Tím masíruje důležité body na zádech ve dvouminutových intervalech. Po půlhodině se pak obrátíte na břicho a zde se pak pomocí masáže zase aktivují vnitřní orgány v břišní části těla, čímž dojde k optimalizaci celého organismu.

V programech se pak rozlišují standard, obrácený standard, břišní program, sedací program a program pro dvě osoby. Standardy jsou určeny pro zadní část těla, přičemž klasika je výše popsaný postup a obrácený standard jde od spodu zad k vrchu zad. Břišní program masíruje břišní partie a následně dolní část těla, přičemž sem nespadá oblast hrudníku.** Sedací program** vám masíruje horní i dolní část těla, přičemž na lehátku sedíte a na břicho nebo paže dáte 9-hlavicový projektor. Program pro dva je pak systém, kdy jedna osoba může používat standardní program a druhá ovládá externí projektory na masáž dolních nebo horních partií těla.

Termální akupresurní masáže – doba trvání

Celá masáž se skládá z několika fází, přičemž v celku mají asi 40 minut. Jedná se o dobu, kdy se dostatečně uvolníte a zlepšíte svůj zdravotní stav. Nikam ale nespěchejte. Nechte tělo připravit na proceduru a posléze nechte působit účinky, které tělo ve vašem organismu zanechalo.

V oblasti masáží máme další příjemnou proceduru, která dokáže zacílit na hlouběji zasazené problémy. Nechte se proto hýčkat a dopřejte si péči, která vás uvolní a nabije novou energií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23001 (zdravotnimagazin.cz#10006)


Přidat komentář