Thajské masáže - Plzeň

Thajské masáže se staly vyhledávaným typem masáží nejen u nás, ale po celém světě. Poskytují totiž svým klientům jedinečnou relaxaci, spojenou s léčebným procesem, týkajícím se pohybového aparátu a dalších chronických onemocnění.

K tomu, aby byla thajská masáž doopravdy efektivní vyžaduje dostatečnou kvalifikaci a několikaletou praxi. Takové dokonalé vzdělání k provádění** thajské masáže** však mají pouze rodilé Thajky. Kde však takové studio v Česku nalézt? Nemusíte se obávat, hledání studia se skutečnými odborníky na thajskou masáž nemusí být již tak složité. V současné době existuje v České republice hned několik center, kde rodilé a kvalifikované Thajky poskytují všem zájemcům své odborné služby.

Co jsou thajské masáže

Thajské masáže vycházejí z prastaré** medicíny ájurvédy a také jógy. Historie thajských masáží** se datuje do doby před více než tisíci lety, kdy ji mohli provádět pouze mistři. Aplikovala se v chrámech a na rozdíl od běžných evropských masáží se thajská masáž neaplikuje na nahé tělo, ale na oblečené. Pouze při peelingové a olejové masáží je zapotřebí, abyste byli ve spodním prádle. Při terapii thajskou masáží masér pracuje s tělem za použití masáže, akupresury a jógy. Masér musí být odborníkem, který dokonale zná všechny energetické dráhy akupresurní body. Takovýchto míst je podle některých zdrojů až 70 000. Je proto zcela zřejmé, že kvalitním masérem se nemůže stát hned tak někdo a jeho kvalitu zaručuje dlouhodobé studium a léta praxe.

Thajská masáž spočívá, jak již bylo řečeno ve využití jemné manipulace s tělem ve formě jógy, masáže a také působení na akupunkturní body na které maséři tlačí palci, patami, dlaněmi, koleny a předloktími. Thajská masáž ač působí velice náročně a dozajista i pro maséra náročná je, vy prožíváte jako příjemné uvolnění, které vás zbaví napětí, bolestí a dokáže vás naprosto dokonale uvolnit a zbavit únavy až se nakonec cítíte svěží a lehcí.

Jaké služby Vám mohou dále nabídnout?

Tradiční thajská masáž, Masáž hlavy a šíje, Masáž zad, Masáž zad - speciál, Olejová masáž, Aroma masáž, Dětská masáž, Masáž pro maminky, Poporodní masáž, Masáž obličeje, Čínská masáž chodidel, Masáž chodidel - speciál, Bylinná masáž, Siam masáž, Fiji rituál, Cukrový vánek z ráje, Bali masáž - RAJAWATU, Dámská lázeň, Nuttha lázeň

 

Pro koho je thajská masáž určena

Thajská masáž je vhodná de facto pro všechny. Nejvíce její blahodárné účinky ocení ti, které trápí bolest zad a svalů. Kromě nich za ni budou vděčni i lidé jež prožívají velké pracovní vypětí, velký stres, mají značnou fyzickou námahu anebo ti, jež neumí odpočívat. Thajská masáž je skvělá pro všechny sportovce, zejména pro tanečníky a atlety. Tuto masáž doporučují i lékaři v rámci** rehabilitačního cvičení**, či ji doporučují i jako možnou účinnou léčebnou metodu k řešení celé řady psychosomatických onemocnění. Pomáhá lidem zbavit se panické poruchy a ovládnout únavový syndrom. S thajskou masáží máte možnost docílit větší pružnosti těla a vyšší fyzické kondice, odstranit urputné bolesti hlavy, zlepšit svůj spánek a posiluje vnitřní sebeuvědomění.

Kontraidikace Thajských masáží

Thajská masáž není vhodná pro ty jež právě prodělávají nějakou akutní virovou, či bakteriální infekci, jsou čerstvě po úraze, porodu, mají vysoký krevní tlak, trápí je křečové žíly anebo jsou v prvním trimestru těhotenství.

Jak probíhá Thajská masáž

Typická masáž ve thajské stylu probíhá obvykle v intimním prostředí, kdy jste oblečeni na podlaze různě protahováni a masírováni. Některé styly thajských masáží vyžadují částečné odhalení. Ostatní se však provádí v pohodlném oblečení, kdy se dbá na maximální klientovo pohodlí. Masáž se provádí buď sólově anebo se také může provádět ve skupinách. Kompletní thajská masáž může trvat až dvě hodiny, průměrně se však doba masáže pohybuje okolo jedné hodiny až hodiny a půl.

Thajská tradiční masáž

Thajská tradiční masáž tvoří důležitou součást tradiční thajské medicíny, která je v Thajsku velice uznávaná. U nás si své místo stále ještě hledá, ale například v porodnictví se využívá metodiky thajské masáže k rychlejšímu** závinu dělohy po porodu**. V rámci přesně dané metodiky dochází v jejím rámci k protahování problematických partií za účinného stlačování akupunkturních bodů – energetických center. Touto masáží pak dochází k uvolnění blokované energie v těle, čímž se organismus uvolní a napětí ve svalech a šlachách klesá. Je skvělá pro všechny lidi, kteří každý den nadměrně přepínají své svaly anebo se musí vyrovnávat s nadměrným stresovým vypětím. Pokud se pak propojí s olejovou, či třeba reflexní masáží může v konečném důsledku dojít až k pocitu znovuzrození.

Možná nepochopíme na jakém principu thajské masáže fungují, protože jejich metodika rozhodně není jednoduchá. Možná se i vymyká běžnému logickému smýšlení, ale důležité však jsou výsledky, které tradiční thajská masáž prováděná rodilými diplomovanými pracovníky skutečně má.

Vzhledem k tomu, že v posledních letech** bolestmi zad** a různými pohybovými problémy trpí každý druhý, jsou proto thajské masáže skvělou metodou, která může lidem dopomoci udržet tělo, co nejdéle v nejlepší kondici.  Mnohé metody thajských masáží mají navíc i další pozitivní vlivy, nejen na pohybový aparát a psychiku, ale bylinné a olejové thajské masáže léčí dýchací systém, omlazují, dodávají pokožce důležité živiny, prokrvují a bojují tak i proti stárnutí. Olejová thajská masáž a peelingová thajská masáž mají velice pozitivní vliv na odstraňování již odumřelé kůže, léčbu ekzémů, atopického ekzému a akné. Díky ní zůstává pleť, vláčná, jemná, napnutá, bez celulitidy a bez vrásek. Thajská masáž vám tedy dokazuje, že i v jednadvacátém století můžete s pomoci tradičních metod dosáhnout, aby bylo vaše krásné, zdravé a odpočaté.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23042 (zdravotnimagazin.cz#10095)


Přidat komentář