Tradiční čínská medicína - Ostrava

Tradiční čínská medicína pomůže Vašemu tělu s tím, na co samo nestačí. Díky zákonům přeměny jing a jang nám dokáže ukázat správnou cestu za lepším životním stylem. Všechny metody čínské medicíny jsou zcela přírodní. Chcete vědět víc? Čtěte dále!

Historie čínské medicíny sahá až do 2000 let naší minulosti. Vytvořila zde jedinečný a zcela originální systém diagnostiky a následné léčby nemoci. Lidské tělo a jeho choroby jsou v čínské medicíně úzce spjaty s působením vesmíru a léčba většiny nemocí je založena především na diferenciální diagnostice syndromů. Hodnocení těchto syndromů však neobsahuje pouze příčinu ani povahu nemoci, záleží zejména na pochopení odolnosti těla a vzájemného porovnání patogenních faktorů.

Jin-Jang

Teorie Jin-Jang je tradice toho, že všechno kolem nás je v životě navzájem propojené. Jin je charakterizován jako - tmavá, ženská, přijímací a** Jang** zase jako - světlá, mužská, aktivní. Jin-Jang se navzájem proplétají a udržují v rovnováze. Nejznámějším symbolem bývá čínská monáda, která je rozvinutá do prostoru a nemá představovat kouli, ale spíš spirálu. Jin-Jang polaritu můžeme objevit i ve svých povahách a temperamentu. Výrazně ovlivňuje naše vztahy s okolím i lidmi, stejně jako může mít vliv i na partnerská soužití a jejich společnou domácnost. Svůj koncept má Jin-Jang původně již z čínské filozofie a dodnes se podle něj řídí statisíce lidí po celém světě. Už od nepaměti známe tvrzení, že protiklady se často přitahují.

Co je akupunktura?

Akupunktura je léčebná metoda známá již několik tisíc let. Podstatou jejího účinku je působení na regulační subsystém organismu, ovlivňující nervový a imunitní systém člověka. Cíl této akupunkturní léčby je obnova vegetativní a energetické rovnováhy celého organismu.

Akupunktura

Prevence a léčba

Léčba i prevence spočívá ve stimulaci přesně ohraničených míst povrchu těla, tzv. aktivních bodů. Tato stimulace bývá nejčastěji prováděná speciálními jehlami nebo aplikací různých podnětů. Za tyto podněty jsou označovány především aplikace tepla, tlaku a masážních hmatů, také elektrického proudu a laserového světla. Patří zde také metoda přikládání baněk a horkých magnetů. Vše záleží na charakteru onemocnění pacienta. Léčbu akupunkturou lze provádět až po přesném zjištění zdravotního stavu nemocného a smí být prováděna pouze kvalifikovaní lékaři a specialisté.

Indikace a výsledky léčby

O tom, že léčba akupunkturou opravdu funguje, se můžete dočíst v mnoha pozitivních recenzích např. na internetu či v novinách. Co vše ale tato léčebná metoda dokáže léčit?

 • onemocnění svalů, páteře, kloubů a šlach
 • bolesti zad, migrény, bolesti zubů i zánětlivá onemocnění
 • alergická i metaboliční onemocnění
 • onemocnění smyslových orgánů, psychické poruchy, traumata
 • sexuální poruchy, poruchy porodního mechanizmu, poruchy nervového systému

a mnoho dalšího...

Akupunktura a čínská medicína - České Budějovice

Co je to akupresura?

Akupresura je rovněž čistě přírodní léčbou a od akupunktury se liší akorát tím, že zde nejsou používány speciální jehly. Jedná se zde spíše o léčbu masáží, kdy se stimulují určitě body těla - zejména na chodidlech.** Akupresura** je velmi účinná prevenčně léčebná metoda a můžeme si díky ní velmi výrazně ulevit od některých nepříjemností týkajících se našeho těla. Velmi pozitivní vliv má hlavně na detoxikaci organismu. Síla léčby je především v kontaktu! I zde se věří v působení čisté energie, tentokrát "Chi".

Indikace a výsledky léčby

Nejzákladnějším cílem akupresury je zbavení těla bolesti. Někdy nemusí dojít k okamžitému vymizení prudké bolesti, ale mnohdy dochází alespoň k jejímu zmírnění.

 • snižuje stres a nespavost
 • pomáhá při léčbě neurotických poruch, migrén a artritických potíží
 • pomáhá při gynekologických potížích, menopauzách a poporodním syndromu
 • léčí respirační nemoci jako astma, záněty a nachlazení

Způsoby akupresury

Akupresurní body by neměly stimulovány déle než dvacet minut a dlouhodobý účinek se dostaví pouze po několikáté návštěvě. Akupresurní masáž se může provádět několika způsoby - poklepem, setrvalým tlakem, pulzačním tlakem, hnětením a třením bodů.

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie (regenerační kyslíková kúra) napomáhá celkové regeneraci organizmu, zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví.

Dle odborníků má koncentrovaný kyslík značný význam i u zcela zdravých osob, kyslíkovou kúru je tedy vhodné aplikovat také z preventivních důvodů.

Oxygenoterapie

Při jakých obtížích zvolit oxygenoterapii?

 • při bolestech hlavy, nechutenství, únavě, poruchách spánku
 • při psychických problémech a depresích
 • při časté nemocnosti
 • při onemocnění plic a průdušek
 • u srdečních onemocnění
 • při zrychlené tepové frekvenci
 • při terapii zhoubných nádorů
 • při chronickém akné
 • při potížích v klimaktériu
 • po nadměrném příjmu alkoholu

Oxygenoterapie je dále vhodná v případech, kdy jste kuřák,vykonáváte náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost,potřebujete regeneraci po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23033 (zdravotnimagazin.cz#10077)


Přidat komentář