Tradiční zdravý nápoj - podmáslí

Podmáslí je odpadní produkt při výrobě másla. Vhodné pro náš organismus jsou také bílkoviny, tělo jich dokáže zpracovat až 85%. Podmáslí přispívá svými aminokyselinami k výstavbě svalů a buněčných stěn.

Co je podmáslí?

Podmáslí je odpadní produkt při výrobě másla. Ale nelekejte se, i přesto je velmi hodnotné. Využívali ho už staří Egypťané, Indové a Babyloňané před 4 500 lety. Nepoužívali ho ovšem jen jako nápoj, ale také jako elixír krásy při koupání.

Obsah podmáslí

Podmáslí obsahuje jen 0,5% tuku, čímž se řadí k ideálním potravinám. Pokud se tedy potřebujete zbavit nadbytečných tuků na těle, pijte podmáslí.

Vhodné pro náš organismus jsou také bílkoviny, tělo jich dokáže zpracovat až 85%. Podmáslí přispívá svými aminokyselinami k výstavbě svalů a buněčných stěn.

Další složkou, kterou v sobě podmáslí ukrývá je vápník vhodný při potížích s osteoporózou a zaručující tvrdé kosti a zdravé zuby.

V podmáslí se nachází až 2 x více lecitinu než v plnotučném mléce. Jak je známo, lecitin udržuje mozek v kondici a posiluje nervy.

Prevence proti cevním a srdečním chorobám

Sklenka podmáslí Vám dodá novou dávku energie. Je nejlepší okolo jedenácté hodiny dopoledne, ale na nohy Vás postaví i po poledni. Při pravidelné konzumaci je podmáslí výbornou prevencí proti srdečním a cévním chorobám.

Čištění obličeje podmáslím

Pokud máte pocit, že je Vaše pleť na obličeji citlivá a suchá, dopřejte ji dávku podmáslí. Ráno si s ním jemně umyjte tvář a opláchněte vlažnou vodou.

Odstranění napětí

Jestliže jste citlivým partiím svého těla (dekoltu, nosu či tvářím) dopřála mnoho sluníčka, pomůže vám maska z podmáslí a tvarohu. Zbaví Vás zarudnutí a pocitu napětí pokožky.

Zmírnění bolesti

Dlouhé stání, a to obzvláště v teplém počasí, zapříčiní otoky na nohou, čímž dochází k nedostatečnému proudění tekutin. Jedním z řešení jsou studené zábaly z podmáslí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22236 (zdravotnimagazin.cz#6613)


Diskuze a zkušenosti

LuciJe♀ | 28.10.2015 11:17
Zdravím:) Podmáslí piju denně a (musím zaklepat) ještě jsem se ho nepřepila :) Ráda cvičím a posiluju, takže přísun bílkovin je pro mě velká důležitost v mém životním stylu. Takže všem doporučuji PODMÁSLÍČKO (y) :V :D


Přidat komentář