Tvaroh součást kosmetiky

Tvaroh je sraženina plnotučného mléka, která vzniká působením kyseliny mléčné. Tvaroh aplikovaný zevně chladí. Je nízkokalorický a bohatý zvláště na vápník. Představuje důležitý prostředek k prevenci osteoporózy.

Vznik tvarohu

Tvaroh je sraženina plnotučného mléka, která vzniká působením kyseliny mléčné.

Léčivé účinky

Tvaroh aplikovaný zevně chladí. Je nízkokalorický a bohatý zvláště na vápník. Představuje důležitý prostředek k prevenci osteoporózy.

Použití

Pravidelná konzumace tvarohu zajišťuje dostatečný přísun vápníku, který je nejdůležitější minerální látkou pro správnou výživu kostí. Kromě toho je nepostradatelný při srážlivosti krve. Zevně se tvaroh nanáší jako zábal. Chladí a zmírňuje otoky, začervenání a napětí kůže. Dále má také čisticí a uklidňující účinek na zanícenou pokožku a akné. Tvarohové zábaly se doporučují při bolestech v krku a zánětech prsů u kojících žen.

Tvarohový obklad

3 lžíce nízkotučného tvarohu smíchejte s 1 lžící mléka a trochou citrónové šťávy. Tvarohovou směs naneste na teplou a vlhkou gázu. Přiložte na asi 15 minut na zavřené oko. Aplikujte dvakrát denně.

Tvarohový zábal

Nízkotučný tvaroh naneste v tenké vrstvě na zanícená místa (prsa při zánětu prsů, krk při bolestech v krku, loket při „tenisovém lokti” atd.). Přikryjte gázou nebo utěrkou a nechejte působit, dokud tvaroh neuschne a nedrolí se. Tento zábal aplikujte vícekrát denně, dokud otok, zarudnutí a horkost nepoleví.

Maska z tvarohu

Asi 100 g nízkotučného tvarohu smíchejte s vejcem a touto směsí potřete obličej kromě očních partií. Po asi 15 minutách omyjte vlažnou vodou a obličej natřete zvlhčujícím krémem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21685 (zdravotnimagazin.cz#5140)


Přidat komentář