Vhodné jídlo během cest pro motoristy

Dbejte na to, aby vám organismus neoznamoval žízeň. Zejména teď v létě dochází díky horkému počasí k větším a rychlejším ztrátám tekutin z organismu.S krátkodobým omezením jídla se tělo vyrovná snáze než s deficitem tekutin.

Vhodné jídlo během cest pro motoristy

 • Netrpte hladem, doplňujte tekutiny

  Pokud vás čeká jen krátká jízda do dvou hodin, stačí, když se najíte před jízdou. Láhev vody však mějte vždy při sobě. Dostatek tekutin zvyšuje koncentraci. Pijte po menších dávkách (nárazové velké množství tekutin tělo nezužitkuje).

  Dbejte na to, aby vám organismus neoznamoval žízeň. Zejména teď v létě dochází díky horkému počasí k větším a rychlejším ztrátám tekutin z organismu. S krátkodobým omezením jídla se tělo vyrovná snáze než s deficitem tekutin.

 • Oběd během jízdy

  Energii potřebujete. Řízení motorového vozidla sice nevyžaduje od řidiče velkou fyzickou námahu, přesto není dobré hladovět. Během jízdy si dělejte pravidelné přestávky a v klidu se najezte. Platí to hlavně v případech, kdy jedete na dovolenou či je dlouhá jízda vaší každodenní praxí. Při delší trase ztrácíte koncentraci, proto je důležité volit potraviny, které vás neunaví, ale naopak povzbudí.

 • I svačina je důležitá

  Svačiny do auta se týkají zejména delších jízd (aktuální letní dovolená může být příkladem). Už méně často se stává, že se rodina stravuje pouze v motorestech. Nepříliš vhodné jsou smažené řízky, tučné maso, uzeniny, salámy. Volte potraviny lehce stravitelné a nabité energií, případně speciální doplňky stravy. Ovoce, předem nakrájenou zeleninu, musli tyčinky apod. Nechcete přece, aby vám během celodenní jízdy bylo těžko.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22318 (zdravotnimagazin.cz#6821)


Přidat komentář