Vlasy a jejich tajemství

Polodlouhé vlasy, tedy délka mezi bradou a rameny, jsou ideálním kompromisem pro každý věk. Tato délka vlasů v sobě zahrnuje nespočet variant střihů a jejich možných úprav.

Jak si udržet vlasy

Stěží byste hledali předpisy nebo ideály krásy, které by se mohly vztáhnout na určitý věk (víte, kolik vám je doopravdy?). Nejvíce záleží na individuálních oblibách – co se vlasů týče. Někdo volí krátké střihy vlasů již od mládí a dlouhé vlasy si nenechá nikdy narůst. Jiný se zase nevzdá dlouhých vlasů ani v pokročilém věku. Jde především o to, jakou délku vlasů preferujete a jakému stylingu dáváte přednost. Důležité pro všechny účesy, krátké i dlouhé, je o vlasy optimálně pečovat.

Dlouhé vlasy

  • Ženy se často po čtyřicítce přiklánějí ke krátkým vlasům, ale dnes už neplatí, že by žena měla – spolu s věkem – své vlasy zkracovat.
  • Je to věc vaší osobnosti, tvaru obličeje a kvality vlasů, zda budete nosit dlouhé, polodlouhé nebo krátké vlasy.
  • V pozdějším věku však mají vlasy tendenci více se lámat, ztrácet svou pružnost a řídnout, proto je důležitý správný střih vlasů. Máte vlasy kudrnaté? Pečujte o ně správně...více zde.
  • Pokud žena ve vyšším věku volí ohon, dává tak na odiv své kontury obličeje,
    což může také přitáhnout pozornost k vráskám.
  • Ohon, který omlazuje, nechává ležérně spadat po stranách pramínky vlasů. Jistá nedbalost při sepínání copu vytváří mladistvý vzhled.

Polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy, tedy délka mezi bradou a rameny, jsou ideálním kompromisem pro každý věk. Tato délka vlasů v sobě zahrnuje nespočet variant střihů a jejich možných úprav. Kratší střihy dodají vlasům objem a pevnost. Na problémy s vlasy vyzkoušejte unikátní metodu - vlasový laser!

Kratší vlasy = mladší?

  • Krátké vlasy dlouho platily za všemocný lék pro ženy, kterým už dávno minula dvacítka. Ženy podléhaly úsudku, že krátký účes neodmyslitelně patří k dámám ve starším věku.
  • Dnes se již žádné takové hranice mezi účesem a věkem nedělají, naopak krátce sestřižené vlasy jsou teď trendy pro stále mladší ženy a dívky.
  • Naproti tomu volně odstupňovaný a ležérně stylizovaný účes, při němž si vlasy ponechávají svou přirozenou volnost, může způsobit, že i žena kolem šedesátky vypadá o mnoho let mladší. Nechte si na temeni a po stranách hlavy dost dlouhé vlasy, abyste mohly obměňovat styling: jednou si necháte padat vlasy do tváře, jindy je zase sčešete za uši nebo podtočíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22086 (zdravotnimagazin.cz#6165)


Přidat komentář