Vlasy a péče o vlasy

Člověku na hlavě roste průměrně 100 000 až 150 000 vlasů. Růst vlasů je u každého člověka individuální, nelze jej ovlivnit úplně a je dán hladinou hormonů, věkem, zdravotním stavem, výživou, nemocemi a zejména stresovými faktory.

Vlasy

jsou součástí lidského organismu a působí na ně stejně jako na pokožku různé klimatické vlivy (zima, vítr, sůl z mořské vody, slunce), chemické látky (znečištěné ovzduší, chlorovaná voda v plaveckých bazénech, trvalá ondulace nebo barva na vlasy), fyzické poškození (přílišně horké vysoušení, zmačkaní atd.) nebo různé fyzické zatížení organismu (těhotenství, dlouhodobá nemoc, stres).

Růst vlasů

Člověku na hlavě roste průměrně 100 000 až 150 000 vlasů. Růst vlasů je u každého člověka individuální, nelze jej ovlivnit úplně a je dán hladinou hormonů, věkem, zdravotním stavem, výživou, nemocemi a zejména stresovými faktory. Chraňte vlasy před sluncem i chladem vhodně zvolenou kšiltovkou či bekovkou.

Péče o vlasy

Vlasy vyžadují zvláštní péči, ke které nestačí pouze doporučované šampony a kondicionéry. Vlasy mají malou reparační schopnost a jejich obnovu musíme účinně podporovat. Vlas je sice tvořen zrohovatělými buňkami, ale vyrůstá z živé tkáně.

Vlasová cibulka je živým organismem

který potřebuje dostatečný přísun živin a energie, stálou zásobu kyslíku, minerálních solí a dalších živin přepravovaných krevními kapilárami až do vlasu samotného.

Padání vlasů

Nejčastější problémy s vlasy(vlasy poškozené, mastné a bez lesku) bývají často způsobeny biologickou nerovnováhou v organismu. Ověřte si, zda vaše denní strava obsahuje dostatek sojových produktů, kvasnic, ryb a vlákniny.Vlasy potřebují také stálý přívod vitamínů a minerálů, občasnou masáž, vyrovnané pH, také šampón obohacený bílkovinami. Nejen stravou doplníte všechny živiny, které vlas potřebuje, proto v případě péče o vlasy zaměřte svou pozornost na výživové doplňky obsahující:

  • ESENCIÁLNÍ MASTNÉ KYSELINY - jsou prevencí před zvýšenou lomivostí zvláště suchých vlasů, zvyšuje jejich pevnost
  • BIOTIN A INOSITOL - prevence proti vypadávaní vlasů, jsou nutné pro regeneraci vlasů
  • KOENZYM Q10 - zlepšuje krevní oběh ve vlasaté části hlavy
  • L-cystein - hlavní aminokyselina tvořící vlasovou strukturu a pomáhá při obnově poškozených vlasů
  • B-komplex - důležitý pro růst vlasů a udržení přirozené barvy
  • BETA-KAROTEN - napomáhá udržovat stálý lesk vlasů

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22744 (zdravotnimagazin.cz#7658)


Přidat komentář