Vybíráme večeři pro zdraví

Správná regenerace tělesných a mozkových buněk během noci může proběhnout pouze tehdy, když sníme k večeři zdraví prospěšné, hodnotné a lehce stravitelné jídlo a dáme přednost kvalitativně hodnotným druhům škrobů a zeleniny.

Prospěšné jídlo

Správná regenerace tělesných a mozkových buněk během noci může proběhnout pouze tehdy, když sníme k večeři zdraví prospěšné, hodnotné a lehce stravitelné jídlo a dáme přednost kvalitativně hodnotným druhům škrobů a zeleniny, převážně podušené, které jsou nutné pro regeneraci.

Mozkové buňky

Obnovu tělesných a mozkových buněk kromě toho významně podporuje včasný odchod do postele před půlnocí (cca ve 21.30 hod). Je záhodno jíst k večeři pouze malé porce a těžce stravitelná jídla jako sýr nebo syrovou stravu jen v nepatrném množství a velmi dobře rozkousaná (při oslabení trávícího systému až do vyléčení zcela vynechat).

Večeře

Asi 15 až 20 minut před večeří vypijeme podle potřeby některý z nápojů zdraví.

Lehká večeře

Doporučuje se jíst obzvláště kvalitní a lehce zužitkovatelná zeleninová jídla v malém množství:

  • Brambory nebo sladké brambory s a bez zeleniny
  • Zeleninové, obilné nebo rýžové polévky s trochou zeleniny
  • Podušené nebo mixované zeleninové pokrmy
  • Květák s trochou zeleniny jako dobře zužitkovatelný zdroj škrobů a vitaminu K
  • Celozrnná rýže, jáhly nebo pohanka se zeleninou
  • Obilí, např. oves nebo ječmen (jemně a středně hrubě namleté), připravené příznivě pro trávení, tj. šetrně podušené, kombinované s biologickou zeleninou
  • Jednou týdně ozdravující pokrm z krupice z tvrdé pšenice, jako např. těstoviny

Byliné nápoje

Na výběr jsou bylinkové čaje, neperlivá pramenitá voda a rovněž při velmi dobré funkci jater malé množství piva nebo 1/8 kvalitního červeného či bílého vína. Žízeň zaháníme před jídlem, během jídla pijeme málo.

Noční regenerace

Večer přijaté hodnotné uhlohydráty podporují noční regeneraci a nabití tělesných a mozkových buněk energií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21650 (zdravotnimagazin.cz#5023)


Přidat komentář