Vyhněte se pigmentovým skvrnám!

Předcházet skvrnám a odstraňovat hyperpigmentace pomáhá betakaroten a látky posilující funkci jater. Samozřejmostí je používání kvalitních přípravků na opalování s vysokým ochranným faktorem.

"Stařecké skvrny"

Nejen opalováním vznikají tzv. stařecké skvrny. Hnědé ohraničené zbarvení není vůbec hezké, ale prevencí můžete proti nim bojovat.

Vysoký ochranný faktor

Předcházet skvrnám a odstraňovat hyperpigmentace pomáhá betakaroten a látky posilující funkci jater. Samozřejmostí je používání kvalitních přípravků na opalování s vysokým ochranným faktorem. Nezanedbávejte aplikaci opalovacích krémů zejména v těhotenství!

Změny na kůži

  • důsledek častého opalování v soláriích
  • těhotenství - vzniká tzv. chloasma - nepravidelná hnědavá pigmentace na čele, tváři a nose, dochází ke ztmavnutí bradavek, rodidel a středové linie vedoucí k pupíku.
  • stáří - vznikají pigmentace (stařecké skvrny) v důsledku oslabené funkce jater
  • hormonální prostředky - zvýšená hladina estrogenu a progesteronu
  • dermobraze, biochemický peeling, odstraňování vrásek laserem
  • projevy vnitřních chorob
  • vystavování jizev během hojení slunečnímu záření - hrozí ztmavnutí

Co je vitiligo?

Vitiligo je chronické onemocnění kůže, které se projevuje tvorbou ohraničených bílých skvrn na kůži (mohou splývat ve velká ložiska).

Příčina poruchy vitiligo zatím není přesně známa, s opalováním úzce nesouvisí. Jedná se zřejmě o biochemické a nervové vlivy, dědičnost, některé nemoci jako choroby štítné žlázy, cukrovka, chudokrevnost, porucha imunitního systému a další.

Při úplné ztrátě pigmentu není kůže v těchto místech chráněna před negativními účinky UV záření. K zamaskování problému vitiligo se používají tónovací nebo samoopalovací krémy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22357 (zdravotnimagazin.cz#6908)


Přidat komentář