Zánět dásní

Abyste předešli zánětu dásní je nutné pravidelné čištění zubů kartáčkem a dentální nití. Je možné domluvit si u svého zubního lékaře pravidelně co 6 měsíců odstranění zubního plaku.

Bakteriání infenkce

Zánět dásní je bakteriální infekce. Bakterie se hromadí na povrchu zubů, obzvlášť v různých otvorech a narušených výplních. Začnou tak produkovat látky, které dáseň poškozují. Jestliže není plak odstraněn, zatvrdne a utvoří zubní kámen. Ten následně dráždí dáseň a poskytuje větší prostor pro růst bakteriální infekce.

Příznaky

  • Zarudnutí a zduření dásní
  • Krvácení dásní při konzumaci potravin či čištění zubů
  • Pachuť v ústech
  • Zápach z úst
  • Bolestivost zubů
  • Změna polohy nebo postavení zubů
  • Pocit napětí, brnění a tlaku

Prevence

Abyste předešli zánětu dásní je nutné pravidelné čištění zubů kartáčkem a dentální nití. Je možné domluvit si u svého zubního lékaře pravidelně co 6 měsíců odstranění zubního plaku. Toto ošetření je dobrou prevencí proti tvorbě zubního kamene. Při častém krvácení dásní v průběhu čištění zubů je již nutná pravidelná léčba.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22118 (zdravotnimagazin.cz#6249)


Přidat komentář