Zánět středního ucha

Zánět středního ucha bývá často mylně považován pouze za dětskou nemoc. U malých dětí se sice objevuje nejčastěji, ale trpět jím mohou i dospělí. Zánět středního ucha a přírodní, doplňková a kalsická léčba.

Zánět středního ucha

U zánětu středního ucha se jedná v mnoha případech o komplikaci rýmy či virového zánětu horních cest dýchacích. Někdy se zánět středního ucha stane chronickým, buď se stále opakuje, nebo trápí dlouhodobě. Obvykle je způsoben špatnou funkcí Eustachovy trubice, další příčinou může také být oslabená imunita. Způsobí ji opakované záněty, které se přenášejí i do ucha.

Zánět středního ucha - chronický zánět

Narozdíl od jednorázového zánětu středního ucha chronický nemusí bolet. V uchu se tvoří hnis, který může vytékat až ven, postižený špatně slyší a s postupem času se vše ještě zhoršuje a uši zaléhají. Pokud tento stav zanedbáme a nepodstoupíme terapii, pak časem slyšíme stále méně a dokonce můžeme o sluch úplně přijít. 

Zánět středního ucha může ohrozit život

Při chronickém zánětu středního ucha vznikají velká hnisavá ložiska, která jsou blízko mozku. Tato ložiska jsou velmi nebezpečná. V krajním případě může dojít až k mozkovému abscesu (dutina vyplněná hnisem). Tato závažná komplikace u zánětu středního ucha končí až v polovině případů chronického zánětu středního ucha smrtí. Proto je tak důležité zánět nepodceňovat, včas navštívit lékaře, podstoupit potřebná vyšetření a léčit se antibiotiky.

Zánět středního ucha a klasická léčba

Zánět středního ucha se léčí podáváním antibiotik, analgetik k potlačení bolesti, případně chirurgickou léčbou, kdy dochází k propíchnutí ušního bubínku(myringotomii).

Zánět středního ucha a přírodní nebo doplňková léčba

Dodržujte příjem dostatečného množství tekutin, vynechejte mléčné výrobky, bílé pečivo a sladkosti z jídelníčku. Z potravinových doplňků užívejte Lactobacilus acidophilus, vitamín C a zinek. Z bylinek Vám pomohou se zánětem středního ucha echinacea a česnek s protibakteriálními účinky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22771 (zdravotnimagazin.cz#7697)


Diskuze a zkušenosti

Petr Macoun | 16.03.2015 14:08
Re: Zánět středního ucha A jeste pomaha si sednout do stare karosy nejlepe harmoniky a oprit hlavu o sklo po 3 minutach mi ucho odlehlo a bolest pomalu odesla.


Přidat komentář