Zázraky ze švestek

Údajně švestky zabírají na kuří oka (přiloží se na ztvrdlou kůži a nechají se působit přes noc). V léčitelství se používají sušené plody. Nejčastěji proti zácpě (povařte hrst sušených švestek a vývar vypijte).

Pozitiva švestek

  • 50 kcal / 201 kJ na 100 g
  • vitamín C, E, A, K
  • obsahují draslík a železo, v malém množství i vápník, fosfor, hořčík, chrom, zinek a další
  • sušené švestky jsou kaloričtější, ale obsahují živiny v koncentrovanější podobě

Blahodárné účinky švestek

Údajně švestky zabírají na kuří oka (přiloží se na ztvrdlou kůži a nechají se působit přes noc). V léčitelství se používají sušené plody. Nejčastěji proti zácpě (povařte hrst sušených švestek a vývar vypijte). Odvar působí spolehlivě! Nezapomeňte si švestky i zavařit. V zimě skleničku uvítáte.

Využití v kosmetickém průmylsu

Švestkové silice se objevují ve vonných kompozicích parfémů nejprestižnějších značek.

Slivoňový výtažek se používá při výrobě přírodní kosmetiky (do sprchových gelů, krémů a vlasových šamponů).

Jemně mletá jádra jsou výborným doplňkem tělového peelingu díky abrazivním částečkám.

Švestka již dávno není jen „obyčejným ovocem”. Zájem o švestky, její silice a mletá jádra stoupá z řad výrobců parfémů i kosmetiky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22248 (zdravotnimagazin.cz#6654)


Přidat komentář