Zázreačný stroj je naše tělo

Lidské oko měří přibližně 2,5 cm a jeho hmotnost činí kolem 7 gramů, ale i přes tyto malé údaje dohlédne na vzdálenost 27 km (samozřejmě zdravé oko a vzdušnou čarou).....

Anatomie - žaludek

Věděli jste, že se do žaludku vejde zhruba 1,3 litrů potravy? A jestliže se budete hodně snažit a Váš žaludek je dostatečně „vytrénovaný“ , vejde se do něj až 8 litrů.

Když už jsme u toho žaludku. Věděli jste, že například s chlebem si poradí až za 3 hodiny? A co teprve tuky, s těmi se musí trápit až dlouhých 8 hodin. Aby toto zvládl, potřebuje přes 1,5 litrů žaludečních šťáv.

Anatomie - oči

Naše oči zase tak náročné nejsou. Věděli jste, že jim stačí pouhý 1 centilitr slz denně? Toto množství je zcela dostačující k tomu, aby zůstaly celý den vlhké a abychom mohli otvírat a zavírat víčka.

Lidské oko měří přibližně 2,5 cm a jeho hmotnost činí kolem 7 gramů, ale i přes tyto malé údaje dohlédne na vzdálenost 27 km (samozřejmě zdravé oko a vzdušnou čarou).

Anatomie - kosti

Určitě jste někdy zažili člověka plnějších tvarů, který tvrdil, že nemá nadváhu, ale jen těžké kosti. Ale to je nesmysl, protože lidské kosti neváží více než 17 kg.

Věděli jste, že dítě má více kostí než dospělý? Přibližně 300. Postupně ale atrofují, a tak má dospělý člověk “jen“ 198 až 215 kostí.

Anatomie - nehty

A co naše nehty. Věděli jste, že nám za den povyrostou o 0,15 mm. Měsíčně to dělá 4,5 mm, což znamená, že za tři měsíce se nám obnoví celé nehty. Bylo dokonce spočítáno, že za rok nám naroste 65 nových nehtů a za celý život jich spotřebujeme dokonce 5000.

Nehty nám rostou rychleji před den než v noci a rychleji během období dešťů než suchých dní. Nejrychleji pak rostou na prsteníčcích a prostředníčcích, nejpomaleji na palcích. Nehty na rukou rostou skoro dvakrát rychleji než na nohou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22328 (zdravotnimagazin.cz#6838)


Přidat komentář