Zdravá a krásná asistenka

Zázvor má v asijské kuchyni své místo. Umí dodat jídlu výbornou chuť, a navíc podporuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu a odbourává tuk. Zázvor obsahuje éterické oleje, zázvorovou silici a štiplavě ostrou látku zvanou gingerol.

Zázračná sója

Sója je nazývána rostlinným masem. Má vysoký obsah vitaminů B1 a B3, lecitinu, vápníku a hořčíku a kvalitní tuk se značným množstvím vitaminu E a nenasycených mastných kyselin.

Sója ovlivňuje stav pokožky a látkovou přeměnu. Obsahuje velké množství bílkovin, které se rovnají bílkovině masa, mléka i vajec, ale na rozdíl od nich neobsahuje cholesterol. Konzumace sóji působí blahodárně při neurózách, depresích a pocitech vyčerpanosti.

Vysoký obsah rýže

Asiatky znají dobře účinky rýže - neobsahuje příliš kalorií, ale přitom dokáže dobře zasytit.

Rýže podporuje odvádění vody z těla a hlídá tkáně, aby zadržovalo jen tolik vody, kolik je opravdu nutné. Rýže obsahuje mnohé vitamíny B, škroby, draslík, železo, hořčík. Rýže je důležitým zdrojem bílkovin.

Zvlášť výživné jsou rýžové otruby, které snižují riziko rakoviny tlustého střeva.

Škrob v bílé i hnědé rýži se tráví pomalu, ale uvolňuje do krve glukózu, která pomáhá kontrolovat hladinu krevního tlaku cukru u diabetiků. Neobsahuje lepek a je vhodná i pro nemocné s nesnášenlivostí pšenice. Léčí zácpu i průjem.

Zázvor

Zázvor má v asijské kuchyni své místo. Umí dodat jídlu výbornou chuť, a navíc podporuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu a odbourává tuk.

Zázvor obsahuje éterické oleje, zázvorovou silici a štiplavě ostrou látku zvanou gingerol. Aktivuje srdečně-cévní systém, pomáhá při žaludečních a zažívacích potížích.

Kromě obohacení jídelníčku, zkuste po vzoru asiatek vyzkoušet i bahenní zábaly, zábaly z mořských řas a vše doplňte cvičením Reiki nebo Tai-chi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22530 (zdravotnimagazin.cz#7305)


Přidat komentář