Zdravé vlasy a přírodní šampóny

Stav vašich vlasů a pokožky na hlavě může být ovlivněn vaším celkovým zdravotním stavem. Jakýkoli stres může například způsobit, že pokožka hlavy i vlasy budou vypadat bez života a lesku.

Na co jste asi zapomněli

Máme sklon zapomínat, že mnohé přírodní zkrášlující přípravky jsou po staletí užívány do všech možných druhů čisticích krémů a pleťových vod. Kleopatra byla známa tím, že používala aloe vera ke zvlhčení pleti, a i dnes většina hydratačních krémů různých kosmetických značek tuto složku obsahuje.

Jaké vlasy, takové zdraví

Stav vašich vlasů a pokožky na hlavě může být ovlivněn vaším celkovým zdravotním stavem. Jakýkoli stres může například způsobit, že pokožka hlavy i vlasy budou vypadat bez života a lesku. Vyvážená strava je základem dobrého zdraví, stavu vlasů i kůže. Tady je několik rad navíc, jak můžete přírodě sami napomoci!

Jak bojovat se suchými vlasy

Abyste udrželi své vlasy v prvotřídní kondici, zkuste do pokožky hlavy vmasírovat několik kapek rozmarýnového oleje, pak opláchněte odvarem z kopřiv. Na velmi suché vlasy ohřejte v šálku dvě lžíce olivového oleje ve vodní lázni. Vmasírujte olej do pokožky hlavy. Namočte ručník do horké vody, vyždímejte ho a omotejte si jej kolem hlavy na asi dvě hodiny. Opláchněte je pak roztokem jednoho šálku jablečného octa v pěti litrech vody.

 

  • Vaječný šampón

    Připravte si vaječný šampon na suché vlasy. Použijte 25 g čerstvého rozmarýnu, 600 ml horké vody a jedno vejce. Nechte rozmarýn 20 minut louhovat ve vodě a nechtě zchladnout. Vešlehejte vajíčko. Vmasírujte do vlasů a dobře vypláchněte.

Přímý útok proti lupům

Rozkrojte citron a obě poloviny postupně vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit po dobu deseti minut, pak vlasy umyjte. Kyselé mléko má stejné účinky, ale zdaleka tak pěkně nevoní.

Zabalte 1 nebo 2 kousky zázvorového kořene do mulu a uvařte v 600 ml vody. Po umytí hlavy vlasy vypláchněte touto tekutinou a zároveň ji vmasírujte. Opláchněte vlasy jablečným octem, zabalte do ručníku a nechtě působit půl hodiny.

Jak bojovat proti roztřepeným konečkům

Včesejte do vlasů směs stejných dílů ohřátého ricinového a olivového oleje. Pak naneste vaječný žloutek. Zabalte hlavu do teplého ručníku a nechte olej i žloutek vsakovat po dobu alespoň jedné hodiny. Potom dejte půl šálku jablečného octa do 5 litrů studené vody a roztokem vlasy vypláchněte. Nakonec spláchněte vlasy čistou vodou, abyste z nich odstranili všechny zbytky. Máte-li řídké vlasy, proplachujte je zvětralým pivem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21775 (zdravotnimagazin.cz#5395)


Přidat komentář