Zdraví a kosmetika z konopí

Když se řekne konopí, obvykle se každému automaticky vyjeví spojitost s drogami. Jenomže historie konopí v roli nelegálního narkotického prostředku nemá ani stoleté trvání. Zatímco skutečná historie konopí přitom sahá až k dinosaurům.

Zdraví a kosmetika z konopí

Nevíte si rady s koupí konopné kosmetiky? Můžete se obrátit na firmu VKT CREATIVE s.r.o., kterou najdete na Jívová 187, Jívová, 78316. A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí konopnou kosmetiku, konopné potraviny a nápoje, zdravotní prípravky, přípravky pro domácí mazlíčky. Více informací naleznete na www.svetkonopi.cz.Objednávky můžete psát na e-mail pavel@vkt.czči volat na číslo 605267477. Vězte, že budete absolutně spokojeni stejně jako celá řada zákazníků před Vámi.

Zákaz marihuany

Za zákaz a tabuizování konopí může jistý Harry J. Alinger, který Cannabis označil za vraha mládeže a byť již v té době bylo v Americe dostupných otestovaných 28 farmaceutických léků, nakonec se mu podařilo pěstování konopí v zemi zakázat. To mu však nestačilo a v roce 1961 dosáhl toho, že donutil dalších šedesát států k podpisu tzv. Drogové konvence, v níž se píše, že tyto státy do 25 let zcela upustí od pěstování konopí. Byla ale skutečně jeho primárním záměrem bezpečnost mládeže anebo mu šlo spíše o něco absolutně jiného? To nám dnes asi nikdo nepřizná.

Díky neustálému výzkumu a v posledních letech i skutečnosti, kdy vědci dokázali snížit v rostlině množství TSH (látka, která je příčinou tolika problémů a předsudků ohledně drogového účinku), se v posledních letech** konopí** pomalu vrací zpět. Vědci však kromě snížení TSH prokázali i důležitost a širokospektrý pozitivní účinek konopí na lidský organismus, čehož začali hojně využívat různí farmaceutičtí a kosmetičtí výrobci a prodejci.

Cannabinoidní systém

Doktor Robert J. Melamede, PhD. je přední světový odborník, zkoumající léčebné účinky konopí a jeho možné využití ve farmaceutickém průmyslu. Vše souvisí s tzv. lidským endoscannabinoidním systémem. A právě výzkumem cannabinoidů obsažených v konopí se již dlouhá léta zabývá. Z jeho výzkumu vyplývá, že cannaboidní systém nalezneme v každém živočichovi na této planetě od měkkýšů výše. Tento systém je životu potřebný, má za úkol zachovávat rovnováhu funkcí lidského těla (tzv. homeostázi). Endocannabinoidy se přitom dostávají do těla již před narozením dítěte pupeční šňůrou a následně pak i mateřským mlékem. Dostatečná hladina endocannabinoidů dokáže tělo ochránit nejen před volnými radikály, ale i před rakovinovým onemocněním. Prokázalo se, že dokáže zničit rakovinovou buňku, chrání srdce před arytmií, léčí nervový systém, depresi, ulevuje játrům, alergiím, podporuje zdravý spánek, bojuje proti předčasnému odumírání buněk (Alzheimer), sytí, omezuje usazování tuků v kardiovaskulárním systému, a tak dále.

Proč Cannabis?

Prozatím je vědecky prokázáno, že pozitivně ovlivňuje imunitní systém, reprodukci, zažívací systém i endokrinní systém, plíce, srdce, oči, kosti a pokožku. Vědci však předpokládají mnohem** širší rozsah pozitivního účinku konopí**.

Kromě toho všeho má i efekt analgetika. V medicíně se v současné době konopí používá nejen při léčbě bolesti, ale i léčbě rakovinových onemocnění a chorob, souvisejících s imunitním onemocněním, jakými například jsou artritida, cukrovka, lupenka a roztroušená skleróza. Dále napomáhá závislým ve zbavování se návyku na alkohol a drogy.

Cannabinoidní systém je pro život nezbytný, má vysoce pozitivní účinky na fyziologické procesy mnoha orgánů a v těle se vytváří přirozenou cestou, pokud však je systém narušen anebo jestliže jej tělo nedokáže udržet v rovnováze, můžeme jej posílit zvenčí, když tyto látky tělu dodáme. Právě k tomu je skvělé konopí, které tyto potřebné látky obsahuje v ideální skladbě.

S čím nám může pomoci marihuana?

Výčet pozitivních účinků je neskutečně dlouhý. Působí jako analgetikum, uvolňuje svalstvo, posiluje imunitu, má silné protizánětlivé účinky, zklidňuje alergie, zlepšuje náladu, stimuluje chuť k jídlu, je neuroprotektivum, likviduje carcinogenní buňky, je přirozeným bronchodilatanc (rozšiřuje dýchací cesty, čímž zlepšuje dýchání), má anticelulitické účinky, likviduje cholesterol a snižuje nitrooční tlak. Kromě toho dále reguluje příjem potravy, díky vysokému obsahu bílkovin, dokáže zasytit, napomáhá nám se zdravou výživou, hubnutím a podporuje naši odolnost vůči stresu. Nejen z těchto důvodů je dobré do svého jídelníčku zařazovat potraviny a potravinové doplňky z konopí. Závěrem je potřeba říct, že se nejedná o žádnou převratnou změnu ve stravování, protože dříve než došlo k útlaku konopí, patřila semena cannabis k velice využívaným „obilninám“.

Cannabis v kosmetice

Cannabis je velice osvědčeným prostředkem v léčbě kožních onemocnění a dalších problémů spojených s pokožkou. Jedná se především o různé druhy atopických, ale i jiných ekzémů, některé druhy lupenky a akné. Pokožce napomáhá zevně i vnitřně, tedy aby bylo správně rozuměno: jak při aplikaci na pokožku, tak při vnitřním pravidelném užívání konopného oleje. Podle finských odborníků je doporučováno těm, kteří se chtějí zbavit akné, či dermatitidy užívat denně dvě polévkové lžíce** konopného oleje** v potravě. Konopný olej obsahuje totiž vysoké množství nenasycených mastných kyselin (omega 3 a 6), které celkově působí blahodárně na lidské zdraví. Kosmetika z konopí je vhodná i pro tu nejcitlivější pleť, jakou mají třeba kojenci. Problematickou pokožku chrání před vysušováním, loupáním, záněty, zklidňuje její podráždění a navíc kůži dodává spoustu důležitých vitamínů (A,D, E,C, B). To ale není vše. Masti, šampony a jiné kosmetické produkty z konopí mají vysoký antibakteriální účinek, a také pozitivně působí proti předčasnému stárnutí pokožky. ** Kosmetika z konopí** tedy působí i jako prostředek léčebný či jako podpůrný v léčbě. Podstatné zlepšení je přitom možné sledovat již velmi brzy, circa po 24 hodinách od první aplikace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22942 (zdravotnimagazin.cz#9890)


Přidat komentář