Zdravotní a relaxační masáže - okres Litoměřice

Máte pocit únavy, cítíte se napjatí a jste v neustálém stresu? Pak zkuste jít na masáž. Tyto procedury dokáží povzbudit nejen tělo, ale i ducha. Pojďte se s některými seznámit blíže.

Jak již titulek napovídá, masáže mohou být účinné nejen z hlediska odpočinku, tedy** relaxace**, ale také blahodárně působí na váš zdravotní stav. Masáž je sice jemná, ale účinná metoda manuální práce, která dokáže dát do optimálního stavu různé části těla, což vede ke zdravotní korigaci. Navíc se jedná o péči, kdy se necháte hýčkat někým jiným. Pokud k tomu připočteme blahodárnost doteků, tak všechny tyto faktory mají významný účinek i na psychiku. S některými metodami vás seznámíme v tomto článku.

Masáže - Litoměřice

Až půjdete na masáže, tak se snažte zbavit všech starostí a dokonale se uvolněte. I když to dokáže masáž, tak s pomocí vaší koncentrace bude účinek procedury mnohonásobně větší.

Klasická masáž

Tato metoda je základem masáží, protože se aplikuje přímo na daný problém z hlediska bolestivosti daného svalového či kosterního aparátu. Masér se zaměří na daná místa a dle problému je masíruje. Pomocí doteků se tak uleví bolavým zádům, povolí se ztuhlé svaly a klouby a to i dlouhodobě, takže se nebudete muset tzv. napravovat. Zároveň se prohřívá tělo, odstraňují se otoky a regeneruje se organismus.

Medová masáž

Masáž medem je detoxikační metodou, která uvolní z vašeho těla škodliviny a to i ty, které tam jsou zahnízděny po dlouhá léta. Tím pádem se pročistí organismus a posílí se imunita. Při masáží se rovněž stimuluje i činnost orgánů, což napomáhá zdraví. Pomáhá se od vyčerpání a k nabrání nových sil. Stejně tak je vhodná při bolestech hlavy, alergiích, revmatu, poruchách nervového systému, žaludečních a střevních poruchách či při ženských obtížích.

Havajská masáž

Tato masáž probíhá rytmicky tzv. měkkou i hlubokou technikou. Příjemné hladivé pocity střídají cílené tlaky, které korigují daný problém. Při metodě se pak používají prsty, dlaně, předloktí a lokty. Relaxační účinek podpoří hudba, která klienta zklidní. Takto se působí na krevní oběh a lymfatický systém, zlepšuje se stav svalů a kloubů, posílí se obranyschopnost, pročistí se tělo a tělo se dostane do duševní pohody. Zároveň se odblokují dráhy v těle, takže je vaše tělo lépe připraveno odrážet negace, jimž je vystavováno.

Čokoládová masáž a zábal

Ať už máte** čokoládu** rádi jako potravinu či nikoli, tak stále vás může lákat její vůně. Když si přimyslíte, že roztírání teplé hmoty můžete vnímat na vlastní kůži, tak pocit je o to slastnější. Díky obsahu kakaa se zabraňuje pronikání volných radikálů a vaše tělo je tak očištěno od problémů. Působí se tak na cévy a podporuje se látková výměna, což vede i k omlazení pokožky. Čokoláda také podporuje tvorbu endorfínu a serotoninu, což jsou hormony štěstí. Zábal i masáž dokáží dokonale vyživit pokožku i různými vitamíny a tím pádem bude její vzhled lepší. Rovněž se vám** uvolní ztuhlé svaly**, zlepší se vám psychika a také se účinně bojuje proti celulitidě. Po masáží budete mít pokožku sametově jemnou a budete vnímat účinek ještě dlouho poté.

Breussova masáž

Pokud máte problémy s kosterní oblastí, konkrétně s posunutými obratly, tak se nabízí řešení v podobě této metody. Díky speciální masáži se totiž dané části dávají do správné polohy, čímž dojde k větší stabilitě těla, zlepší se vám držení těla a může se vám napravit páteř, což je problém často související s bolestmi zad. Také se vám zlepší soustředění, protože fyzická stabilita souvisí i s mentální koncentrací. Toho se dá využít i u hyperaktivních dětí, které se tak zklidní.

Reflexní terapie

Zde se působí na akupresurní body na chodidlech. Každý z nich totiž vede k danému orgánu, který se pak stimuluje ke správné funkci. Na ploskách nohou se přitom nacházejí nervová zakončení, která vedou třeba ke střevům, ledvinám, játrům, srdci, ale i k oblasti hlavy a podobně.

Ájurvédská masáž

Necítíte-li se dobře po fyzické nebo psychické stránce, pak můžete najít potřebnou úlevu v Ájurvédských masážích. Prostřednictvím Ájurvédských masáží je možné dosáhnout tolik potřebné harmonie na úrovni fyzické i duševní. Chcete-li si dopřát maximálního zážitku, pak rozhodně stojí za vyzkoušení celotělová masáž, která se navíc postará o zmírnění vnitřního napětí, zklidnění mysli. Při masáži se využívá kvalitních přírodních olejíčků, které v kombinaci s masážními technikami přispívají k detoxikaci, podpoře imunitního a lymfatického systému. Celotělová masáž zahrnuje i péči o vlasovou pokožku a vlasy. Zde si můžete zvolit, zda bude masáž hlavy prováděna s, či bez použití výživného oleje.

Čínská masáž

Ne zrovna zdravé prostředí, ve kterém se pohybujeme a žijeme, to, jaký je náš celkový životní styl, jak se stravujeme, jaké vnitřní myšlenky si utváříme aj., to vše má vliv na naše zdraví. Naše tělo je protkané dvanácti energetickými drahami. Při sebemenším stresu, negativním vlivu na naši fyzickou nebo psychickou stránku, dojde k přerušení toku energie. Při čínské energetické masáži je snaha o obnovení proudění v těchto drahách. Stěžejním meridiánem našeho těla, je meridián močového měchýře. Jedná se o nejdelší energetickou dráhu, na které se nachází 67 akupunkturních bodů. Při aktivaci meridiánu dochází k uvolnění páteře i nervové soustavy, bolesti zad a šíje.

Anticelulitidová masáž

Pomerančová kůže představuje strašáka pro nejednu dívku a ženu. Projevy celulitidy nejsou ani tak odvislé od štíhlosti, jako spíše od míry činnosti lymfatického systému a krevního oběhu. Je-li činnost lymfatického systému a krevního oběhu nedostatečná, pak dochází k postupnému usazování toxinů, které lymfatický systém není schopný vyloučit z těla ven. Anticelulitidová masáž má detoxikační účinky, kdy působí přímo na dané tukové buňky.** Anticelulitidová masáž** představuje účinný prostředek, jak účinně bojovat s celulitidou.

Lávové kameny

Jak fyzická, tak duševní práce nás může značně vyčerpávat. Abychom však mohli energii čerpat, musíme se i postarat o její doplňování. Odpočinek a načerpání životní síly umožňuje masáž horkými lávovými kameny Hot Stones. Lávové kameny díky vibraci a tepla, přispívají k pozitivnímu ovlivňování energetické dráhy v těle. Navíc jsou balzámem na rozbouřenou mysl a zatuhlé svaly. Nahřáté lávové kameny o různé velikosti, se přikládají na tělo, pro prohřátí svalů, ale také se přímo využívají při samotné masáži.

Ušní svíce - Litoměřice

Ušní svíce mají širší využití než jen v oblasti uší. Svíce se aplikuje do ušního otvoru a na druhém konci se zapálí. Tím se „vytahuje" ušní maz, ale indikace je širší. Pomohou se vám pročistit dutiny, odbourá se stres, napětí a deprese, podrážděnost, bolesti hlavy, hučením a tlak v uších a zvýší se vám imunita.

Měření geopatogenních zón - Litoměřice

Možná jste někdy slyšeli, že v některých domech se až poměrně nápadně odehrávají** negativní situace** (např. se tam často umírá na nějakou nemoc, lidé se tam necítí dobře apod.). To může vznikat díky** negaci**, kterou vysílá země, která se vztahuje k danému domu, což může být rodinná stavba, ale i byt. I v menším prostoru se mohou nacházet tyto negace, protože směr energie může být daný, takže třeba sousedé problémy nemají, ale vy ano. Pokud se rozměří tyto energie, tak vám se pak nabízí, že nebudete kupovat danou nemovitost nebo si necháte prostor „vyčistit". I když pro někoho realistického to je absurdní, tak v mnohých případech tyto postupy pomáhají.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23010 (zdravotnimagazin.cz#10026)


Přidat komentář